Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

spektakl

Spektakl „Król i Błazen”

spektakl

Spektakl „Król i Błazen”

Spektakl „Król i Błazen” - spektakl

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Spektakl Król i Błazen inspirowany dramatem Michela de Ghalderode „Eskurial” oraz fragmentami „Króla Leara” Szekspira jest próbą zrozumienia istoty roli i fenomenu gry w relacjach między ludźmi. Tę grę obnaża Śmierć…tu Śmierć królowej powoduje (zakazaną) rozpacz Błazna, zakochanego w Królowej i obojętność Króla (też nie na miejscu)…każdy z nich próbuje utrzymać role, która w majestacie śmierci jest nie do utrzymania.
Królowa – dzięki Śmierci – ma wgląd w rzeczywistą sytuację męża i kochanka. Oni zaś korzystając z narzędzi gry – wymiany ról – mogą otworzyć lekko ten wentyl bezpieczeństwa – i zamieniając się rolami powiedzieć co o sobie myślą – niestety, zamiana ról kończy się dla jednego z nich tragicznie. Lecz czy to rzeczywiście jest tragedia skoro i tak za wszystkie nici pociąga umierająca Królowa.

Spektakl „Król i Błazen” w wykonaniu Walny-Teatr, tekst Michael de Ghalderode, Muzyka: Witold Broda, pomysł i wykonanie Adam Walny, kostiumy Monika Malicka Kusak, marionetki Adam Walny

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Podaruj bliskim niezapomniane emocje!

Kup voucher

Recenzje i opinie: Spektakl „Król i Błazen”


Jak działają recenzje?
Bardzo ciekawe przedstawienie, niezwykła forma plastyczna, która wprowadza widzów w świat lalek -marionetek. Walny Teatr, to na pewno pozycja warta podróży w poszukiwaniu sceny na której aktualnie występuje. Woda i tajemnica mowy lalek to genialny pomysł , który intryguje widzów. Bardzo polecam!
Alina 18.09.2023 11:41
Dobrze
Kateryna 17.09.2023 15:26

Polecane z kategorii spektakl