spektakl

Spektakl ZAKONNICE ODCHODZĄ PO CICHU - Teatr Polska

spektakl

Spektakl ZAKONNICE ODCHODZĄ PO CICHU - Teatr Polska

Spektakl ZAKONNICE ODCHODZĄ PO CICHU - Teatr Polska - Bilety na spektakl teatralny

Spektakl ZAKONNICE ODCHODZĄ PO CICHU - Teatr Polska | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 23 października o godz. 18.00 na spektakl Teatru Opole pt. „Zakonnice odchodzą po cichu”.
Bilety w cenie 20 zł – normalny – 15 zł - ulgowy do nabycia w kasie KDK i na stronie www.bilety.krasnystaw. W dniu wydarzenia wejściówki w wyższej cenie, odpowiednio 30 zł i 25 zł.

Punkt wyjścia spektaklu stanowią historie bohaterek reportażu „Zakonnice odchodzą po cichu” Marty Abramowicz. Stają się one pomostem między obserwacją kreacji aktorskiej a osobistym stosunkiem aktorek do interpretowanych przez nie postaci. Nadrzędnym tematem spektaklu jest powołanie, rozumiane zarówno w kontekście sacrum jak i profanum, poprzez służbę Bogu, aż po misję i etos aktora.

Podczas spektaklu, widz będzie świadkiem budowania więzi emocjonalnej pomiędzy początkowo sobie obcymi kobietami; aktorką i interpretowaną przez nią bohaterką. Spektakl stawia pytania o istotę tożsamości, metafizykę czy szeroko pojęty humanizm. Teatr to idealne miejsce na analizę tematu łączącego rzeczywistość z fikcją, świętość ze świeckością, kreację z reportażem.

Spektakl został zrealizowany w ramach programu „Teatr Polska”. Celem programu jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W jego ramach teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji przedstawień w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego. „Teatr Polska” jest organizowany od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Reżyseria: Daria Kopiec
Scenariusz: Martyna Lechman
Muzyka na żywo: Natalia Czekała

Choreografia: Aneta Jankowska
Kostiumy: Patrycja Fitzet
Obsada: Cecylia Caban, Natalia Czekała, Karolina Kuklińska, Joanna Sokołowska,

Małgorzata Mikołajczak
Czas trwania: 75 min (bez przerwy)

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane