Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-03-2023

spektakl

Spektakl "Zimowa Przygoda" - Teatr Lalek Rabcio z Rabki

spektakl

Spektakl "Zimowa Przygoda" - Teatr Lalek Rabcio z Rabki

Spektakl "Zimowa Przygoda" - Teatr Lalek Rabcio z Rabki - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Godz: 12:00 / Spektakl “Zimowa Przygoda” Teatr Lalek Rabcio z Rabki (50 min.) reż. Dariusz Wiktorowicz / wiek: 4+

Sala widowiskowa / bilet: 15 zł

Wszystkim dzieciom bliska jest postać głównego bohatera bajki. Jest nim sympatyczny Bałwanek ulepiony wraz z pierwszym padającym śniegiem. Zosia, Jurek i Stenia postanawiają podarować mu wycięte z papieru serce. Ich dar jest tak szczery, że Bałwanek ożywa i rusza przed siebie. Wkrótce zatęskni za swoimi małymi stwórcami i postara się ich odszukać, a to nie obędzie się bez przygód! Nie wszyscy w tej historii są postaciami pozytywnymi. Podwórkowy łobuziak - Paweł dokucza nie tylko dzieciom, ale i Bałwankowi. Ten pragnąc jego zmiany postawy postanawia podarować mu swoje serce. Bałwanek po tym geście wraca do pierwotnej śnieżnej postaci. Jednak jego dar przynosi pozytywny skutek. Paweł okazuje skruchę, a jego pozytywna zmiana zachowa /a w stosunku do otoczenia ożywia Bałwanka na nowo.

W inscenizacji rabczańskiej „Zimowej przygody” główną kreatorką zabawy dzieci jest Babcia. Tworzy ze swoich wełnianych robótek cały zimowy świat. Są więc rękawice, ciepłe czapki i kule śnieżne, drogi, domki… Jest i Bałwanek. Niezwykły świat wyobraźni pozwala naszym bohaterom nie wychodząc z domu, przeżywać wielkie przygody, podróżować w czasie i przestrzeni wykonanej przez Babcię na drutach . Jest też nie zawsze miła postać Dziadka Pawła, bowiem nie lubi on zimowej pory, a tym bardziej śnieżnych zabaw, deklarując to zdecydowanie i stanowczo : „Nie lubię zimy, bo jest bez koloru, jest zimna, mokra i nie można jeździć na motorze…”.

Reżyserem spektaklu jest Dariusz Wiktorowicz - wieloletni dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia im. J. Dormana w Będzinie, który realizował w rabczańskim teatrze między innymi: „Tomcia Paluszka”, i „Niebieskiego Pieska”. Wiktorowicz jest również autorem tekstów piosenek.

Scenografię „Zimowej przygody” zaprojektowała Barbara Wójcik-Wiktorowicz. Autorka scenografii do spektakli realizowanych między innymi w : Teatrze Groteska w Krakowie, Teatrze Maska w Rzeszowie, Bałtyckim Teatrze w Koszalinie, Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie, Teatrze Kubuś w Kielcach.

Muzykę skomponował Michał Makulski. Autor muzyki teatralnej, filmowej. Jest również autorem hymnu akcji charytatywnej: ”Szlachetna paczka”

g.13 Mikołajkowa niespodzianka dla dzieci - foyer

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Nie masz pomysłu na prezent?

Kup voucher na dowolne wydarzenie i podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Spektakl "Zimowa Przygoda" - Teatr Lalek Rabcio z Rabki

JAK DLA DZIECI OK, CIUT PRZY DLUGI ALE FAJNIE , CÓRKA 4 letnia nie nudziła sie.
Iwona 05.12.2022 10:10
Spektakl "Zimowa Przygoda" - Teatr Lalek Rabcio z Rabki
Warszawa, 04.12.2022
Służewski Dom Kultury - Sala widowiskowa (SDK)
Przedstawienie super, ale jest za długie - powinno trwać 50 minut; ostatnie 10 minut jest szmer, gadanie, część dzieci nie utrzymuje tyle uwagi i reszcie przeszkadza
adam 05.12.2022 09:32
Spektakl "Zimowa Przygoda" - Teatr Lalek Rabcio z Rabki
Warszawa, 04.12.2022
Służewski Dom Kultury - Sala widowiskowa (SDK)
Wspaniale chwile, rodzinnie spędzone. Wydarzenie godne uwagi, zarówno dla 3 latka jak i 7latki, ciekawa bajeczka o zachowaniu, emocjach.
Malgorzata 05.12.2022 08:48
Spektakl "Zimowa Przygoda" - Teatr Lalek Rabcio z Rabki
Warszawa, 04.12.2022
Służewski Dom Kultury - Sala widowiskowa (SDK)

Polecane z kategorii spektakl