Spektakl baletowy Kopciuszek | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2021, 2022 - biletyna.pl

spektakl

Spektakl baletowy Kopciuszek

spektakl

Spektakl baletowy Kopciuszek

Spektakl baletowy Kopciuszek - Bilety na spektakl teatralny

Muzyka: Siergej Prokofiew Reżyseria i choreografia: Grzegorz Tomasz Maślanka Asystent choreografa oraz przygotowanie uczniów: Weronika Pilarczyk Kostiumy: Grzegorz Tomasz Maślanka Spektakl baletowy na podstawie baśni Charles Perraulta pt. „Kopciuszek

Siergiej Siergiejewicz Prokofiew ur. 23 kwietnia 1891 w Soncowce, Rosja - zm. 5 marca 1953 w Moskwie, ZSRR) — rosyjski kompozytor muzyki poważnej i filmowej oraz pianista. Jeden z najwybitniejszych, najpopularniejszych i najczęściej nagrywanych kompozytorów XX w.. Prokofiew to także znakomity pianista, kontynuator tradycji świetnych rosyjskich kompozytorów- pianistów: Antona Rubinsteina, A. Skriabina czy S. Rachmaninowa. Stworzył swój własny styl fortepianowy, którego cechą charakterystyczną jest szczególnie intensywne wykorzystanie dynamicznych możliwości instrumentu i związanych z nimi efektów dźwiękowych.Wraz z Igorem Strawińskim, Dymitrem Szostakowiczem i Paulem Hindemithem jeden z najważniejszych reprezentantów neoklasycyzmu w muzyce. Wykształcił rozpoznawalny styl, charakteryzujący się ilustracyjnością, humorem, bogatą ekspresją, umiejętnym łączeniem dysonansu z tonalnością oraz elementów muzyki industrialnej z elementami ludowymi. Popularność zawdzięcza przede wszystkim Symfonii Klasycznej, bajce symfonicznej Piotruś i Wilk, III Koncertowi fortepianowemu C-dur, baletowi Romeo i Julia, suicie Porucznik Kiże oraz muzyce do filmów Sergieja Eisensteina.
Grzegorz Tomasz Maślanka
Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie, student pedagogiki baletowej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. ​ Tancerz, choreograf, artysta Teatru Muzycznego w Poznaniu. Dwukrotny Mistrz Polski w Polskich Tańcach Narodowych w Formie Towarzyskiej. ​ Dotychczas współpracował z taki teatrami jak: Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie, Teatr Studio, Teatr Rewiowy Sabat, Teatr Palladium,Teatr Ateneum, Balet Dworski Cracovia Danza. ​ Dotychczasowe role: Książę i Dziadek w Dziadku do orzechów, Desire w Śpiądej królewnie, Pirat w Szecherezadzie, Zygfryd, Rotbart w Jeziorze Łabędzim. Bicle w musicalu FOOTLOOSE, Tancerz w produkcji Notre Dame de Paris l'historie. Dyplomowany instruktor tańca. W roku 2017 nauczyciel tańca ludowego, charakterystycznego oraz dawnego w warszawskiej Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Romana Turczynowicza. W 2003 roku rozpoczął pracę z dziećmi i młodzieżą w Zespole Pieśni i Tańca Nowa Ruda. ​ Założyciel Szkoły Tańca i Baletu MASH ART w Żyrardowie. Autor projektu Balet dla Dzieci, Ballerina Party, Scena Tańca, Festiwal Talentów organizator wydarzeń dla dzieci.

https://www.youtube.com/watch?v=9URzMNPxlG8

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane