spektakl

Spektakl rodzinny - MI SIE

spektakl

Spektakl rodzinny - MI SIE

Spektakl rodzinny - MI SIE - Bilety na spektakl teatralny

Zapraszamy na spektakl rodzinny pt. "MI SIE" w wykonaniu Teatr Chrząszcz w Trzcinie. Spektakl odbędzie się 12 czerwca o godzinie 10:00.
Bilety do nabycia na biletyna.pl lub w dniu wydarzenia na miejscu, o ile nie zostaną wyprzedane online.
Bilety:
-normalny 13 zł/os. cena dla dorosłego lub dla dziecka tzn. 1 bilet = 1 osoba
-ulgowy 10 zł/os. dla posiadaczy kart lojalnościowych "Podgórze w Kulturze" i "Karta Seniora CKP"

Inspiracją dla najnowszego spektaklu Teatru Chrząszcz w Trzcinie jest dzień codzienny rodziny z małym dzieciątkiem, które ze względów oczywistych nie przejmuje się harmonogramem dnia rodziców, a najwięcej chęci do zabawy ma wtedy, kiedy trzeba iść spać. Małe MISIO ma swoje pomysły na zabawę i wciąga w nie całą widownię. Kanwą spektaklu są próby uśpienia najmłodszego członka rodziny przez rodzinę MISIÓW. U źródeł inspiracji stylistycznych leżą matrioszki i wańki-wstańki – zabawki z tradycji rosyjskiej i japońskiej.

Wartości dydaktyczne

Przedstawienie jest zrealizowane w nurcie teatru najnajowego, więc możemy się spodziewać przyjaznej atmosfery, spokojnych, naturalnych, wykonywanych na żywo dźwięków i oszczędnej kolorystyki. Scenografia utrzymana jest w konwencji czerni i bieli, a kształty oparte o kształt trójkąta. Wyraziste kształty i proste kolory wspomagają rozwój małego człowieka, działania w sekwencjach porządkują umysł, proste, pojedyncze słowa zachęcają do mówienia. Nie zabraknie też elementów integracji sensorycznej, tak ważnej dla rozwoju w pierwszych latach życia. Rodzice być może odkryją nowe sposoby usypiania maluchów, a może nawet nowe sposoby na zabawę, a może jedno i drugie.

Dostosowane do sytuacji epidemicznej

Bliskie relacje z widzami, typowe dla teatru dla najmłodszych, zastąpione są równoległymi zabawami na odległość, a doświadczanie sensoryczne sztuki skupione jest na stopach – dzieci bawią się w chodzenie po wybranych kolorach i fakturach. Wyszliśmy z założenia, że dotykanie stopami jest bezpieczniejsze ze względów epidemiologicznych niż dotykanie rękoma. Aktorzy nakładają też w trakcie integracji sympatyczne „misiowe” maseczki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Fajny spektakl dla dzieci do 7 roku życia - już 2 latek fajnie właczy sie w zabawę. Fajne zabawy po przedstawieniu - układanie puzzli, przechodzenie po scieżce z puzzli. Fajna zabawa. Dzieci zadowolone - miło spędziliśmy czas a o to chodzi
DOROTA 13.06.2021 14:13

Polecane