spektakl

Spektakl teatralny "Księżniczka na opak wywrócona"

spektakl

Spektakl teatralny "Księżniczka na opak wywrócona"

Spektakl teatralny "Księżniczka na opak wywrócona" - Bilety na spektakl teatralny

W ramach 28. Finału WOŚP w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów, 12 stycznia o godz. 18.00 odbędzie się spektakl teatralny pt. " Księżniczka na opak wywrócona" .
To barokowa commedia dell`arte, w której zacieramy granice między gminem a arystokracją. Sprawdźcie, czy będziecie kibicować bogatemu Fisberto z Mediolanu, czy romantycznemu Roberto z Parmy, którzy konkurować będą o rękę pięknej Żylety... to jest Diany… A może polubicie biednego Perote, który ma więcej dziur w spodniach niż miedziaków w kieszeni? Wszystko to okraszone jest w naszym spektaklu barokowymi kreacjami i ludowymi tańcami włoskimi. Tego nie można przegapić!

Czy marzenie może spełnić się z dnia na dzień, a pomóc w tym może… suknia? Choć przecież to nie szata zdobi człowieka, przekonacie się, że w odpowiednich okolicznościach wcale tak nie jest. Gdy prosta chłopka staje się księżniczką, perypetie królewskiej rodziny nabierają tempa. Zwłaszcza, gdy ukochany pięknej Diany nie potrafi już rozpoznać, kto naprawdę jest jego wybranką!

Zamiana ról rodzi liczne zwroty akcji oraz niespodziewane konsekwencje. Jawa miesza się ze snem, a świat wydaje się być wielką sceną, na której rzeczywistość okazuje się sztuką. Zabawny splot wydarzeń, zwroty akcji i gra słów gwarantują humor na najwyższym poziomie. Miłosne perypetie, splecione intrygami gwarantują, że XVII-wieczna komedia jest nadal aktualna.

spektakl wg Pedra Calderóna de la Barki

przekł.: Jarosław Marek Rymkiewicz, reż.: Jerzy Łazewski, asystent reż.: Małgorzata Jabłońska, scenogr.: Hanna Mrozowska, choreogr.: Agnieszka Wereszczyńska, wyst.: Małgorzata Jabłońska, Mateusz Zagórski, Agata Daniluk, Bartłomiej Hać, Patryk Ostrowski, Jan Wiewiórkowski, Przemysław Bawół, Małgorzata Maksimowicz, Katarzyna Duk, Wiktoria Wysocka, Kacper Ziewiec, Małgorzata Wiewiórkowska, Łukasz Kucharski, Dorian Dymek

Scena Główna Handlowa to teatr założony przez studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie przy współpracy z Teatrem Konsekwentnym. Reżyserem i mentorem jest Jerzy Łazewski.
Teatr istnieje od 2008 roku. Ma na swoim koncie wystawienie dzieł Szekspira, Mastersa, Zelenki, Swinarskiego, Calderona i innych twórców. W ostatnim czasie Teatr SGH występuje z trzema przedstawieniami: „Miłość na godzinę”, „Achilles i Panny” oraz „Księżniczka na opak wywrócona”.
W grudniu 2012 roku Teatr Scena Główna Handlowa zwyciężył w konkursie teatrów w ramach Grudniowego Akademickiego Przeglądu Artystycznego, a w kwietniu 2016 r. zdobył nagrodę publiczności na III Festiwalu Teatrów Studenckich START.

Spektakl dla widzów dorosłych.

Serdecznie zapraszamy.

Wstęp na spektakl za wrzut do puszki wolontariusza WOŚP.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane