Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-03-2023

spektakl

Spektakl teatralny: Robot, godz. 19.00

spektakl

Spektakl teatralny: Robot, godz. 19.00

Spektakl teatralny: Robot, godz. 19.00 - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

sala: Marzyciel
wstęp: 30 zł, kup bilet online lub w DK Kadr

„Robot” to spektakl wykonany w większości z recyklingu. Jak zwykle u Dawida Zuazoli, mechanizmy, scenografia i ciekawi bohaterowie zamieszkują inny, szczególny świat, daleki od konwencjonalizmu, z mocnymi, pełnymi człowieczeństwa historiami.

„Robot” to spektakl szczególny, ponieważ jest koprodukcją chilijsko-polską, która połączyła Davida Zuazolę (Santiago de Chile) i Unię teatr Niemożliwy (Warszawa). Jest to wspólna artystyczna wizja świata, w którym żyjemy, świata nietolerancyjnego i często niesprawiedliwego.
Po 18 miesiącach pracy w Polsce powstał spektakl pełen szczegółów, z głębokim zmysłem artystycznym, opowiadający historię, która powtarza się od wieków. Jest to wnikliwy spektakl portretujący rzeczywistość, w której żyjemy. Świat, w którym ludzie stają się ubezwłasnowolnieni przez rządzących. Spektakl został zrealizowany w grudniu 2020 roku dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Unia Teatr Niemożliwy, to stowarzyszenie twórcze współpracujące na stałe z artystami profesjonalnie uprawiającymi formułę teatru lalek, głównie dla dorosłych. Od 2006 roku, organizator corocznego, jesiennego Międzynarodowego Festiwalu Teatru lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych Lalka też Człowiek w Warszawie.

Marek b. Chodaczyński – reżyser teatralny, animator kultury. Od 1996 roku współzałożyciel i prezes Unii Teatr Niemożliwy – teatr lalek dla dorosłych. Od wielu lat przewodniczący Komisji Jury Międzynarodowego festiwalu Twórczości dla Dzieci i Młodzieży „KORCZAK” organizowanego przez polski oddział ASSITEJ. Przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej odznaczony brązowym i srebrnym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Odznaczony: Zasłużony dla warszawy”, „Za zasługi dla twórczości lalkowej”.

Marek Żurawski – dyrygent, kompozytor, autor do ponad 150 spektakli teatralnych w Polsce, Francji, Hiszpanii, Rosji i Białorusi. Od lat pracuje z młodzieżą, od 1995 roku prowadzi założona przez siebie Elektroniczną Orkiestrę Laboratorium Dźwięku w DK Kadr. Za swoje zaangażowanie oraz dorobek artystyczny wielokrotnie wyróżniany i nagradzany, m.in. przez Ministra Kultury i dziedzictwa narodowego brązowym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis (2007) i odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

David Zuazola – twórca audiowizualny, muzyk, scenograf, dramaturg i lalkarz. Po ukończeniu studiów z zakresu teatru i komunikacji audiowizualnej w Chile, rozpoczął pracę w zespole lalkarskim Jordi Bertrand. W 2008 roku zrealizował swój pierwszy solowy spektakl „Dirty Wing”, zdobywając 5 nagród i doskonałe recenzje. Równocześnie prowadził warsztaty w różnych krajach. W 2017 roku odbyła się premiera jego kolejnego spektaklu „Game of time”, który został zaprezentowany w 20 krajach, zdobywając 13 międzynarodowych nagród. W 2020 roku dołączył do polskiego zespołu Unia teatr Niemożliwy i wspólnie stworzył pełen symbolizmu spektakl „Robot”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Spektakl teatralny: Robot, godz. 19.00

Brak recenzji

PROMOCJA DNIA

-25%

Wrocław
25.03.2023 18:00

bilety od 75,00 zł

KUP BILET

Polecane z kategorii spektakl