Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

spektakl

Szaman. Spektakl reporterski

spektakl

Szaman. Spektakl reporterski

Szaman. Spektakl reporterski - spektakl

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Zapraszamy 29 października do sali widowiskowej OKSiR na spektakl podejmujący wiele ważnych tematów, takich jak powrót do własnych korzeni, poszanowanie przodków i ich wpływ na nasze współczesne życie. Nie tylko poruszający i skłaniający do refleksji, ale również okraszony ironicznym dowcipem Aruna i prowokujący do uśmiechu. Bilety w cenie 25 zł dostępne w kasie kina Wrzos w Świeciu i na www.biletyna.pl

Po spektaklu istnieje możliwość zakupu książki Aruna Milcarza pt. „Dotyk szamana”, której fabuła pisana była równolegle ze scenariuszem spektaklu.

UWAGA w spektaklu używane są światła stroboskopowe.

Spektakl to oryginalne połączenie obrazujących buriackie obrzędy zdjęć filmowych, stand-upu i dramatu. Dopełnieniem całości jest gra na autentycznych syberyjskich instrumentach i śpiew. Inscenizacja ukazuje świat, w którym rytuały szamańskie przeplatają się z rytuałami dnia powszedniego.

Czełutaj – wioska położona niedaleko rosyjsko-mongolskiej granicy. Tutaj miał mieszkać Bair Rinczinow, uważany za jednego z najmocniejszych buriackich szamanów. Arunowi udało się zamieszkać w domu Baira i przez kilka miesięcy czynnie uczestniczyć w codziennym życiu rodziny Rinczinowów. Monika zaś, miała zostać w Czełutaju raptem kilka dni – bywa tam do dzisiaj i do dzisiaj jest jedyną białą kobietą, której udało się na poważnie wniknąć w subkulturę tamtejszych szamanów.

Opowieść o historii Moniki i Aruna oraz codziennym życiu szamana Baira stanowi ponadto sposobność do podjęcia tak ważkich tematów jak powrót do własnych korzeni, poszanowanie przodków i ich wpływ na nasze doczesne życie. Z jednej strony porusza i skłania do refleksji, z drugiej zaś, okraszona ironicznym dowcipem Aruna, prowokuje do uśmiechu. Jednakże co najważniejsze, ich wspólnie opowiedziana historia, bez reszty wciąga i od pierwszych chwil przenosi widza w bezkres zabajkalskich stepów.

Ona, aktorka i reporterka, pojechała na wschód, bo kiedyś, po cudem przeżytym wypadku, obiecała sobie, że zobaczy Bajkał, stepy i właśnie tam znajdzie odpowiedź na dręczące ją pytania.
On, pisarz i podróżnik, zapragnął dowiedzieć się jak tam, na wschodzie, rzeczy mają się naprawdę.
Kilka lat później po raz pierwszy natknęli się na siebie na ulicach Warszawy. Okazało się, że ich osobne życiowe historie połączył pewien, żyjący osiem tysięcy kilometrów stąd, mężczyzna.

Scenariusz: Monika Mariotti, Arun Milcarz
Reżyseria: Monika Mariotti
Wsparcie reżyserskie: Adam Sajnuk
Muzyka: Michał Lamża
Reżyseria światła: Artur Wytrykus
Scenografia: Maria Bartosiak
Kostiumy: Monika Skomra

Charakteryzacja: Marta Dąbrowska
Plakat: Honorata Karapuda

Obsada: Monika Mariotti, Arun Milcarz

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Szaman. Spektakl reporterski


Jak działają recenzje?
Wspaniałe przedstawienie. Nie trzeba nic więcej pisać. Polecam.
Marcin 25.10.2021 14:23
Bardzo ciekawy i wartościowy spektakl. Polecam każdemu.
Dari 18.10.2021 17:41
Fantastyczny spektakl ! Poruszający i wciągający widza, a przede wszystkim refleksyjny ♡
Olivia 15.10.2021 16:15
Spektakl był nieziemsko poruszający.
Joanna 15.10.2021 12:23
Polecam Warto
14.10.2021 23:09
Autentyczność, autentyczność i jeszcze raz autentyczność. Niesamowita sceneria, super muzyka, świetni aktorzy no i cudowna historia. Polecam każdemu z całego serca !! Rewelacja
Krystian 14.10.2021 09:02
Świetny spektakl. Interesująca tematyka i nowatorska formuła. Polecam.
Tomek 14.10.2021 08:53
Wspaniały spektakl. Pełen emocji, przesłania. Ogladalam w zapartym tchem. Jestem wdzięczna że mogłam uczestniczyć w tym wydarzeniu.
Iwona 14.10.2021 08:50
Znakomity pomysł i wykonanie.
ŁUKASZ 24.09.2021 14:06
Wszystko na najwyższym poziomie! Cudowne miejsce, ludzie, przedstawienie, obsługa, absolutnie wszystko! Jestem zachwycona i szczerze polecam!
Ilona 24.09.2021 11:59
Naprawdę bardzo dobre przedstawienie, zagrane z pasja, szczerością i bezpretensjonalnością. Jestem pełna podziwu dla ekspresji pani Moniki. Duża przyjemność.
Ania 24.09.2021 10:07
Wspaniały spektakl, oprawa muzyczna i wokal aktorki jak nie z tego świata. Wspaniałe, magiczne przeżycie!Dziękuję!
Agata K 24.09.2021 09:05
Ciekawa, zagrana z zaangażowaniem sztuka.
Tomasz 24.09.2021 08:57
Ciekawy spektakl, dużo zaangażowania aktorów. Znaleźliśmy w nim ciekawe myśli o życiu. Niektóre żarty wydawały się trochę nie na miejscu wobec powagi tematu. Piękny śpiew p. Moniki! Gra na instrumentach szamańskich robiła wrażenie, chciało się więcej!
Asia i Piotr 24.09.2021 08:34

Polecane z kategorii spektakl