Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

spektakl

TEATR CIUT FRAPUJĄCY

spektakl

TEATR CIUT FRAPUJĄCY

TEATR CIUT FRAPUJĄCY - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

W październiku 2001 roku pięciu jegomości z Pińczowa powołało do życia Teatr Ciut Frapujący. Byli to Tomasz Pietrzykowski, Paweł Wawrecki, Przemysław Majchrowski, Marcin Błach i Wojciech Jurewicz. Pierwszy spektakl „Kwartet dla czterech aktorów” Bogusława Schaeffera miał premierę 23 marca 2002 roku w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Rezultat przerósł ich oczekiwania. Po 10 przedstawieniach w Pińczowie sztuka zawitała m.in. do Jędrzejowa, Małogoszcza, Końskich, Ostrowa Wielkopolskiego, Kielc, Chodzieży, Warszawy i Szydłowca, gdzie TCF zdobył Grand Prix IX Zamkowych Spotkań Teatralnych o Laur „Złotego Gargulca”. Zapragnęli działać dalej … Nieprzerwanie od 20 lat są na kulturalnej mapie województwa i właśnie świętują jubileusz.

Działają przy Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Przez zespół przewinęło się ponad 40 osób w różnym wieku i rozmaitych profesji. Mają w swoim dorobku 22 spektakle od klasyki teatru po przedstawienia muzyczno kabaretowe. Otrzymali wiele nagród i wyróżnień, między innymi trzykrotnie Świętokrzyską Nagrodę Kultury (w tym indywidualnie dla Wojciecha Jurewicza, który od 17 lat kieruje grupą), został on również wyróżniony tytułem Człowiek Roku 2017 w powiecie pińczowskim w plebiscycie Echa dnia. Ponadto TCF otrzymał cztery statuetki Scyzoryka w kategorii TEATR oraz tytuł Osobowość Gminy Pińczów.
Jednak największym dla nich sukcesem są sale wypełnione po brzegi uśmiechniętą i zadowoloną publicznością. Ta wspaniała energia krążąca między sceną a widownią jest dla TCF rzeczą najważniejszą.

„KONCERT JUBILEUSZOWY” to niemal dwie godziny doskonałej zabawy, podczas której zespół Teatru Ciut Frapującego prezentuje wyborne wersje piosenek, monologów i skeczów wybitnych polskich autorów. Program z okazji 20-lecia istnienia grupy to collage sarkazmu, refleksji i parodii wzbogacony rocznicowymi akcentami.

Osoby z Teatru Ciut Frapującego biorące udział w jubileuszowym koncercie:

Agnieszka Smuga-Żeromińska
Małgorzata Lotko
Agnieszka Strzelec
Anna Łupińska
Marcin Błach
Jerzy Znojek
Krzysztof Brociek
Aleksander Jurewicz
Mariusz Rogala
Wojciech Jurewicz
Wioletta Spychała (gościnnie)

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: TEATR CIUT FRAPUJĄCY

Genialna gra aktorów szczególnie pan Błach
Michał 17.01.2022 11:38
TEATR CIUT FRAPUJĄCY
Busko-Zdrój, 15.01.2022
BSCK

Polecane z kategorii spektakl