Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

spektakl

Tajemniczy ogród - Tomaszowskie Teatralia

spektakl

Tajemniczy ogród - Tomaszowskie Teatralia

Tajemniczy ogród - Tomaszowskie Teatralia - spektakl

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

To spektakl muzyczny o perypetiach osieroconej w Indiach angielskiej dziewczynki – Mary Lennox, która trafia pod opiekę wuja – lorda Archibalda Cravena, mieszkającego w pałacu Misselthwaite Manor. Miejsce to, położone pośród angielskich wrzosowisk, skrywa wiele gorzkich tajemnic, począwszy od zamkniętego na klucz tytułowego ogrodu po samotność jego mieszkańców.
Lord Craven ciągle gdzieś wyjeżdża, jakby przed czymś uciekał. Pogrążony w rozpaczy po stracie ukochanej żony, nie potrafi nawet nawiązać relacji ze swoim synem Colinem. Dopiero obecność Mary Lennox, jej ciekawość świata i upór w dążeniu do celu przywrócą do życia nie tylko zapomniany ogród, ale przede wszystkim zranione serca domowników. Odradzająca się przyroda wpłynie bowiem na przemianę duchową głównych bohaterów.
„Tajemniczy ogród” to spektakl zrealizowany w duchu klasyki, wierny książkowej opowieści. Pełen magii i mistycznego nastroju, wykreowanych głównie poprzez musicalową muzykę oraz oszczędną, ale niezwykle funkcjonalną scenografię, która z wnętrz pałacu przenosi nas niepostrzeżenie do zielonego ogrodu.
Przedstawienie ukazuje młodym widzom świat cennych wartości, jakimi są bliskie relacje rodzinne czy przyjaźń, ale porusza też problem oswajania osobistych traum dzieci i dorosłych. Zbliżmy się zatem do mistycznej przyrody i spróbujmy ją okiełznać.

Spektakl dla widzów od 7. roku życia
Czas trwania: 80 minut bez przerwy

adaptacja i reżyseria Arkadiusz KLUCZNIK
scenografia i kostiumy Maria SZACHNOWSKA
przygotowanie wokalne Anna MANSFELD
muzyka Marcin PARTYKA
choreografia Urszula PIETRZAK
teksty piosenek Dariusz CZAJKOWSKI

OBSADA
Karolina BARTKOWIAK
Anna JEZIERSKA
Bożena OLESZKIEWICZ
Marta KACZMARCZYK
Kamil KRÓL
Paweł KUŹMA
Seweryn MROŻKIEWICZ
Filip NIŻYŃSKI
Paweł PAWLIK
Amelia SIKORA (gościnnie)

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Tomaszów Mazowiecki

Brak wydarzeń w: Tomaszów Mazowiecki

Podaruj bliskim niezapomniane emocje!

Kup voucher

Recenzje i opinie: Tajemniczy ogród - Tomaszowskie Teatralia


Jak działają recenzje?
Spektakl rewelacyjny. Byliśmy całą rodziną i podobał się każdemu niezależnie od wieku. Inscenizacja, stroje, no i oczywiście gra aktorów były na wysokim poziomie. Więcej takich spektakli w naszym mieście.
Piotr 30.03.2023 11:26
Wystarczyłoby napisać - "Teatr to magia". Było wspaniale. Świetna zabawa zarówno dla moich dzieci (5 i 9 lat) jak i dla mnie. Dopracowane w każdym calu. Świetna adaptacja, świetna scenografia, kostiumy, wspaniali aktorzy. Oby więcej takich występów dla dzieci w naszym mieście.
Małgorzata 27.03.2023 10:50
Świetny występ, świetni aktorzy.
Katarzyna 26.03.2023 16:29

Polecane z kategorii spektakl