Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

spektakl

Teatr 59 minut „Alicja w krainie czarów”

spektakl

Teatr 59 minut „Alicja w krainie czarów”

Teatr 59 minut „Alicja w krainie czarów” - spektakl

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Alicja biegnąc za białym królikiem, wpada do króliczej nory, od tego momentu zaczyna się jej podróż po krainie pełnej dziwów i czarów.

Na swojej drodze spotka żabę, zasiądzie do popołudniowej herbatki z zającem, kapelusznikiem i susłem, będzie uczyła się grać w krokieta z królową, a także stanie się niańką dziecka, które zamieni się w prosiaka.

Z kotem z Cheshire podyskutuje na tematy filozoficzne, a z księżną na temat różnicy miedzy flamingami a musztardą. Ale zaraz, zaraz, czy to wszystko wydarzy się naprawdę? Czy to będzie tylko sen?

tekst: Lewis Carroll
reżyseria: Jolanta Sikorska
opracowanie muzyczne: Katarzyna Waszkiewicz
czas: 30 min
dla widzów od 4 do 100 lat


Teatr 59 Minut działa od 13 lat i przez ten czas zrealizował 20 premier, a przez teatr przewinęło się ponad 60 aktorów, tancerzy oraz śpiewaków. Spektakle grane są w różnych, często zapomnianych przestrzeniach Warszawy, takich jak: Klub Karuzela na Osiedlu Przyjaźń oraz teren squatu ADA Puławska, który przejął pomieszczenia techniczne po Teatrze Nowym. Tam, w starej stolarni, teatr zrealizował "Między nami dobrze jest" Doroty Masłowskiej.

W większości produkcji można usłyszeć muzykę na żywo, dzięki stale współpracującym muzykom i kompozytorom. Muzykę do „Łysej Śpiewaczki” na pianino, wiolonczelę i perkusję skomponował Dominik Lasota, do spektaklu "Między nami dobrze jest" – Karol Murawski. Do produkcji "Nieskończonej Historii" Artura Pałygi został zaproszony do współpracy kompozytor, Tomasz Krzyżanowski, który rozpisał dla nas partie chóralne – epos o Gilgameszu. Partie zostały wykonane następnie przez chór kameralny Varsoviae Regii Cantores pod dyrygenturą Magdaleny Grudziel. Teatr często eksperymentuje muzycznie – spektakl "Smutki Tropików" Marka Pakuły okazał się doskonałą sztuki do zabawy z formą chóru eksperymentalnego. Każdy spektakl, to nowe obszary rozwoju i pokazanie szerokiego wachlarza formalnego Teatru 59 minut.

Grupa jest zaangażowana w projekty społeczne i edukacyjne. Na zaproszenie Fundacji Art Transfer, w ramach Akcji Malowana Noc, powstał spektakl „Alicja w krainie czarów” dla dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka. Wielokrotnie został następnie zagrany w szkołach specjalnych w latach 2015 – 2018. W 2016 roku Helena Wawrzeniuk zaprosiła zespół 59 minut do projektu "Dźwięki domu". Grupa przeprowadziła wówczas cykl warsztatów teatralnych w Teatrze Współczesnym z kobietami dotkniętymi przemocą domową, którego efektem stały się akcje performatywne o przemocy w wykonaniu aktorów teatru i uczestniczek warsztatów.

W 2011 roku teatr prowadził warsztaty teatralne z więźniami przebywającymi w areszcie na ul. Kocjana w Warszawie. Cykl zakończył się stworzeniem spektaklu, a po kilku miesiącach w zakładzie został zagrany przez Teatr 59 minut spektakl "Nie wszyscy złodzieje przychodzą kraść" Dario Fo.

www.59minut.pl

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Podaruj bliskim niezapomniane emocje!

Kup voucher

Recenzje i opinie: Teatr 59 minut „Alicja w krainie czarów”


Jak działają recenzje?
Bardzo kolorowe i ciekawe przedstawienie. Może nie dla maluchów (2-3lay) ale moja 5latka była zadowolona, chociaż najbardziej zapamiętała fotki z aktorami na scenie😉
Justa 02.03.2020 08:27

Polecane z kategorii spektakl