Czy ty to ty? - Bilety na spektakl teatralny

JOHN TOBIAS - CZY TY TO TY? (Is the real you really you?)

Nieoczekiwana zmiana miejsc, czyli w pogoni za szczęściem! Współczesne, wielkomiejskie osiedle. Harold wraca po pracy do domu. Zajęta przygotowaniem rodzinnego obiadu Honey, prowadzi z nim rutynową, popołudniową rozmowę. Dzień jak co dzień. Żadne z nich nie dostrzega nawet, że coś tu się nie zgadza, bo... On trafia do obcego mieszkania, a Ona w ferworze domowych obowiązków, bierze go za swojego małżonka. Nie ta żona, nie ten mąż! Gdy bohaterowie orientują się, że zaszła pomyłka, zdarzenia przybierają nieoczekiwany obrót... Zabawna, a zarazem bardzo życiowa komedia obyczajowa o miłości, związkach, skrywanych pragnieniach i tłumionych frustracjach, w pędzącym świecie XXI wieku. To sztuka o nas! W tej historii przedstawionej przez Johna Tobiasa, możemy przejrzeć się niczym w lustrze i jednocześnie szczerze pośmiać z samych siebie, podchodząc do wielu spraw z przymrużeniem oka.

Uwikłani w schematy, funkcjonując według powszechnie przyjętych szablonów, cierpiąc na ciągły niedoczas, porzucamy swoje marzenia. Efekt? Pogrzebana spontaniczność, zagłuszone prawdziwe "ja" oraz nieustająca, choć umiejętnie wypierana, tęsknota za wolnością i porywami serca. I choć kompaktowy świat, na każdą dolegliwość ciała lub duszy, zawsze znajdzie skuteczną pigułkę, to jednak głęboko skrywane pragnienia potrafią zupełnie nieoczekiwanie dojść do głosu. Jednak kiedy już zdobędziemy się na odwagę, żeby zawalczyć o inne życie, zalewa nas fala wątpliwości. Czy to wytęsknione, wyidealizowane życie, będzie lepsze? Czy warto ryzykować utratą dotychczasowej, wypracowanej stabilizacji? Czy aby na pewno trawa u sąsiada jest bardziej zielona?

Obsada:

Honey - Daria Widawska

Gloria - Marzena Rogalska

Harold - Michał Rolnicki/ Marcin Rogacewicz

Henry - Łukasz Nowicki/ Dariusz Chojnacki

Tłumaczenie Elżbieta Woźniak

Reżyseria Robert Talarczyk

Opracowanie muzyczne Przemysław Sokół

Choreografia Krzysztof Adamski

Kostiumy i scenografia Adrianna Gołębiewska

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET
 KUP BILET

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Czy ty to ty?

Miła rozrywka na piątkowy wieczór.
rena 29.02.2020 08:30
Uwielbiam p. Rogalską więc czego by nie grała super! :) Ale pozostałych aktorów tej sceny równie gorąco i serdecznie pozdrawiam !!! :)
Bardzo dobry spektakl. Zabarwiona rzeczywistość przemawiająca w prosty sposób do widza. Sądze że każdy mógł w jakiś sposób utożsamić się z historyjką i zastanowić co tak naprawdę jest dla niego ważne w życiu. Uświadamia że nic trwałego nie przychodzi łatwo ale wymaga wysiłku.
Wyszłam bardzo zadowolona😁
Miłe i przyjemne! Bardzo dobra gra aktorska, ale fabuła tak sobie...
Samo życie! Bardzo dobrze się bawiłam, z taką obsadą to nie mogło być inaczej!
nudny i mało zabawny spektakl. podczas dwóch godzin tylko od czasu do czasu wywoływał uśmiech.
Zdecydowanie Daria Widawska jest gwiazdą tego spektaklu, jej ..."kochanek"...mógł trochę więcej dać od siebie, szkoda, że Marzena Rogalska tylko epizodycznie.
Bardzo zabawna komedia. Świetna gra aktorska doskonałej obsady. Zdecydowanie warto zobaczyć.
jestem zachwycona, sztuka super, gra aktorska super, organizacja super.Gratuluje W lutym następny spektakl - na pewno będę.
Spektakl nie spełnił niestety naszych oczekiwań...:-( Przykre,bo generalnie uwielbiamy sztuki Teatru Capitol...Oprócz 2-3 śmiesznych kwestii reszta pozostawia w naszym odczuciu wiele do życzenia...My nie polecamy...

Polecane z kategorii spektakl