Proces - Bilety na spektakl teatralny

"Proces" Franza Kafki to jeden z najbardziej zagadkowych i wieloznacznych utworów, jaki powstał w historii literatury. Inspirowały się nim pokolenia twórców teatralnych, filmowych, plastycznych i literackich. Na przestrzeni lat powieść Kafki doczekała się w Polsce kilkudziesięciu realizacji scenicznych, pod którymi podpisały się m.in. takie nazwiska jak: Hanuszkiewicz, Jarocki, Raczak i Holland. Napisana blisko sto lat temu surrealistyczna powieść, silnie oddziałowuje na artystów po dziś dzień, a przedstawiony w niej przypadek oskarżonego w niewyjaśnionych okolicznościach Józefa K., wciąż fascynuje czytelników.

Józef K., mógłby być każdym z nas. Niczym niewyróżniający się pracownik banku, mieszkający w dużym mieście, prowadzi spokojne życie. Pewnego dnia do jego mieszkania wchodzą jednak urzędnicy, którzy oskarżają go o popełnienie przestępstwa. Jakiego? Tego K. nie jest w stanie się dowiedzieć. Od tej chwili jego życie zmienia się nie do poznania. Pomimo pozorów normalności, dochodzi do serii dziwnych zdarzeń, które zmieniają świat K. w absurdalną rzeczywistość rodem z koszmaru sennego.

Realizacji wizji scenicznej powieści podjął się Teatr Działań Twórczych, zespół studencki obchodzący w ubiegłym sezonie swoje 10-lecie istnienia. Spektakl charakteryzuje się prostotą i ponadczasowością w podejściu do problemu, idącą w parze z pełnym wykorzystaniem środków teatralnych - muzyką, projekcjami i animacjami m.in. rysunków samego Franza Kafki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

Brak recenzji

Polecane