spektakl

Teatr Na Pół - Męczeństwo Piotra Oheya - Premiera

spektakl

Teatr Na Pół - Męczeństwo Piotra Oheya - Premiera

Teatr Na Pół - Męczeństwo Piotra Oheya - Premiera - Bilety na spektakl teatralny
Dodaj do ulubionych
Ulubione

"Męczeństwo Piotra Oheya" to pierwsza sceniczna produkcja Teatru Na Pół z Teatru Ziemi Rybnickiej! Na tej premierze nie może Cię zabraknąć! Zapraszamy do scenicznego świata Sławomira Mrożka, gdzie czarna komedia i farsa to język do opowiedzenia o rzeczach fundamentalnych.
Co się dzieje, kiedy w wydawałoby się spokojne, ustatkowane, wręcz nudnawe życie bohaterów wkracza nieprzewidywalne COŚ? Na przykład tygrys ludojad? Jakie będą konsekwencje pojawienia się nieproszonego gościa w łazience domu Oheyów? Jedno jest pewne, nie pozostanie to bez wpływu na ich losy!
Miejscem akcji jest dom zamieszkiwany przez tytułowego Piotra Oheya z rodziną. Pewnego dnia, syn państwa Oheyów dostrzega w łazience obecność tygrysa. Informacja ta powoduje, że mieszkanie Oheyów zaczynają odwiedzać nietypowi goście. Całość dramatu pełna jest typowych dla stylu autora groteskowych zdarzeń, w ostateczności doprowadzających do zaskakującego finału.
Jednoaktówkę, nagrodzoną w konkursie Teatru Telewizji, Mrożek napisał w 1959 roku, więc czy jej polityczno społeczny wydźwięk nadal jest aktualny? Odpowiedź jest jedna, trzeba to osobiście sprawdzić!

TWÓRCY:
Scenariusz: Sławomir Mrożek
Reżyseria: Mateusz Zbigniew Suchan
Asystentka reżysera: Adrianna Koźlik
Kostiumy: Paulina Da-Via
Muzyka: Piotr Tkocz
Reżyseria świateł: Mateusz Preś oraz Tomasz Paszenda
Scenografia: Mateusz i Zbigniew Suchanowie
Plakat: Zuzanna Stuchły
Zespół w składzie:
trąbka – Dorota Frączyk, gitara – Piotr Tkocz, piano – Igriana Bartoszek
Wykonanie: Teatr Na Pół
Produkcja: Teatr Ziemi Rybnickiej i Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach

WYSTĘPUJĄ:
Piotr Ohey – Jan Leszczyniak
Oheyowa – Małgorzata Fiołka / Michalina Teodorowicz
Starszy syn – Igriana Bartoszek / Szymon Kotula
Mały Jaś – Zuzanna Jabłońska / Maria Pacer
Córka – Diana Wengerska / Kinga Nowosielska
Urzędnik – Dorota Zielińska / Anna Leitner
Poborca podatkowy – Martyna Kolarczyk / Agata Mleczko
Naukowiec – Julia Stajer / Maja Zmorek
Szef Trupy – Patrycja Paczos / Klaudia Bolcek
Sekretarz Protokołu – Zuzanna Kralka / Oliwia Gojny
Nauczycielka – Kinga Nowosielska / Filip Bekas
Stary Myśliwy – Emilia Serwotka / Katarzyna Cichecka

Bilety: 15 zł

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Teatr Na Pół - Męczeństwo Piotra Oheya - Premiera

rewelacja!!!!
DK 11.02.2022 19:35
Wspaniały występ! Świetnie się bawiłam, miłe spędzony wieczór. Wspaniała, wartościowa młodzież. Czekam na kolejne spektakle teatru Na Pół!
07.02.2022 17:16
świetnie wykonany i dopracowany spektakl
tygrys 07.02.2022 11:02
Zachwyciło mnie wszystko począwszy od muzyki, scenografii, kończąc na znakomitej grze aktorskiej. Człowiek by nie pomyślał, że to dzieło było pierwszym "dzieckiem" twórczości "Teatru Na Pół". Warto dodać, że na scenie na prawdę wiele się działo, w różnych miejscach - doskonale wprowadzony został efekt tła. Podobało mi się.
Rumcajs 07.02.2022 10:03
Wspaniały występ młodych ludzi, którzy podeszli do sprawy w sposób profesjonalny i dojrzały! Sam spektakl był przyjemny do przyswojenia:) czasami zabawny, a czasami skłaniający to przemyśleń o tym, jak to inni potrafią nam wejść na głowę. Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w tym wydarzeniu!
07.02.2022 09:49
Świetny spektakl, dopracowany od A do Z, wielkie brawa dla reżysera, scenarzystów, kostiumografów i przede wszystkim dla młodych aktorów. W spektaklu wszystko miało swój cel, nic przypadkowego, aktorzy idealnie oddali swoje postaci, dobrze je nabudowali i byli adekwatnie dobranie do swoich ról. Można było zastygnąć i oddać się całości spektaklu, jakbym była jego częścią, również przez kontakt aktora z widzem. Oby więcej takich produkcji!
Marta 07.02.2022 08:55
Świetny spektakl, polecam każdemu zobaczyć! Niespodziewane momenty, muzyka na żywo, śmiech i wzruszenie! Debiut młodego reżysera uważam za udany. Czekam na kolejne spektakle! Młodzi aktorzy i aktorki - perły rybnickiej sceny!
MartynaM 07.02.2022 08:40

Polecane z kategorii spektakl