Rodzinne Spotkania z Teatrem: Teatr Szydełko - "Wojny Domowe" | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2021, 2022 - biletyna.pl

spektakl

Rodzinne Spotkania z Teatrem: Teatr Szydełko - "Wojny Domowe"

spektakl

Rodzinne Spotkania z Teatrem: Teatr Szydełko - "Wojny Domowe"

Rodzinne Spotkania z Teatrem: Teatr Szydełko - "Wojny Domowe" - Bilety na spektakl teatralny

Rodzinne Spotkania z Teatrem

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na pierwsze w Nowym roku Rodzinne Spotkania z Teatrem. Dzieci wraz z rodziną zobaczą najnowszy spektakl dziecięcego teatru Szydełko z WCK pn. „Wojny domowe”. Na spektakl zapraszamy w niedzielę, 27 stycznia 2019 roku o 16:00.

Życie każdego człowieka, zwłaszcza młodego, bywa burzliwe, niepozbawione buntu, konfliktów i codziennych niesnasek. Nietrudno o nieporozumienia z rodzicami, rodzeństwem, na podwórku czy w szkole, zwłaszcza, kiedy w grę wchodzi burza hormonów i konflikt pokoleniowy. Za każdym razem z perspektywy czasu spoglądając z dystansem na niepotrzebne waśnie, stają się one błahe, całkowicie śmieszne i niepotrzebne. O tym właśnie opowiedzą w swoim najnowszym spektaklu młodzi aktorzy z Teatru Szydełko.

- Spektakl powstał na bazie naszych codziennych obserwacji i doświadczeń. Opowiada o relacjach rodzinnych i koleżeńskich młodego pokolenia. Spektakl jest całkowicie autorski. Wykorzystujemy w nim teksty własne oraz wiersze Danuty Wawiłow, Doroty Gellner, Wandy Chotomskiej i Zygmunta Marka Miszczaka – mówi Dorota Krawczyk, reżyser spektaklu.

Teatr Szydełko działa w Wodzisławskim Centrum Kultury od 2012 roku w zmiennym składzie. Ma na swoim koncie 5 spektakli: „Bajka o dwóch królestwach”, „Król Maciuś I”, „Plastusiowy pamiętnik” oraz „Ludzie i Anioły”.

- Poprzedni spektakl „Plastusiowy pamiętnik” został nagrodzony na ogólnopolskim festiwalu „Przestrzeń wyobraźni” drugą nagrodą. Spektakl „Wojny domowe” z pewnością zachwyci nie tylko publiczność, ale również jurorów krajowych przeglądów – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Spektakl wyreżyserowała Dorota Krawczyk. Za światło odpowiedzialny jest Radosław Bujok. Autorem muzyki jest zespół Kasia Skiba i ja. Przedstawienie udźwiękowił Sebastian Załęski. Scenografię wykonali: Aleksander Wilkus, Andrzej Grzesik, Grzegorz Roguski i Dariusz Włoszczyk. Kostiumy uszyły Jadwiga Pławna i Katarzyna Redka. Obsada: Jagoda Nowak, Kinga Olejniczak, Dominika Odrozek, Hania Pisarek, Natalia Przybysz, Oliwia Więcław, Kaja Schmidt, Amelia Strączek, Mikołaj Simiński, Weronika Mitrenga, Karina Zając, Marysia Jarząbek, Agata Borowska, Wanessa Krajewska, Julia Dylich, Julia Tyborowska, Zuzia Jabłońska, Karolina Glaeser.

Bilety w cenie 15 zł można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system. Sprzedaż biletów odbywa się w kasie WCK oraz za pośrednictwem internetowej sprzedaży. W kasie obsługa kart płatniczych (w tym zbliżeniowo): VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Piękne, byliśmy całą rodziną i bardzo się nam podobało. Zapraszamy jak najczęściej do Wodzisławia
Spektakl w wykonaniu Teatru Szydełko jak zwykle dostarczył nam niezwykłych doznań :) Z niecierpliwością czekamy na kolejne przedstawienia ;)

Polecane