spektakl

Rodzinne Spotkania z Teatrem: "Oz" Teatru Szydło

spektakl

Rodzinne Spotkania z Teatrem: "Oz" Teatru Szydło

Rodzinne Spotkania z Teatrem: "Oz" Teatru Szydło - Bilety na spektakl teatralny

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza dzieci i dorosłych na najnowszy spektakl Teatru Szydło pt. „Oz”, który odbędzie się 24 lutego 2019 r. w WCK. Scenariusz przedstawienia powstał na kanwie powieści Lymana Franka Bauma"Czarnoksiężnik z krainy Oz"

To, czego każdy z nas w życiu szuka i co jest dla nas ważne to miłość, przyjaźń, mądrość życiowa, odwaga i rodzina. Podobnie bohaterowie spektaklu, lew, blaszany rycerz i strach na wróble udają się w swoją podróż w poszukiwaniu rozumu, męstwa i miłości. W tę pełną niespodzianek i niezwykłych przeżyć wędrówkę zabiera ich mała dziewczynka o imieniu Dorotka i jej mały piesek Toto. Aktorzy teatru Szydło zabiorą widzów na drugi koniec tęczy, gdzie spotkać można tajemniczych Manczkinów, zabawnych Winków, 4 czarownice i nietuzinkowego czarnoksiężnika Oza.

- To przedstawienie, które śmiało mogą zobaczyć nie tylko dzieci, ale również młodzież i dorośli. Niesie ze sobą piękne przesłanie o przyjaźni, miłości i marzeniach. To ponadczasowa historia, która bawi i wzrusza w każdym wieku – mówi Dorota Krawczyk, reżyser spektaklu.

Teatr Szydło działa w Wodzisławskim Centrum Kultury od 2009 roku w zmiennym składzie. Ma na swoim koncie 7 spektakli: „Życie na 7 barw”, „Grupa Laokoona”, „Księżniczka na ziarnu grochu”, „Małpa przed telewizorem”, „Alicja w krainie czarów”, „Raff 13” oraz „Ludzie i Anioły”.

- Każdy ze spektakli Teatru Szydło jest inny i wyjątkowy. Aktorzy razem ze swoją reżyserką eksperymentują z różnymi konwencjami teatralnymi i środkami artystycznego wyrazu. „Oz” z pewnością zachwyci widzów pięknymi kostiumami, ciekawą scenografią oraz elementami teatru cieni, który grupa wykorzysta w przedstawieniu – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

Spektakl wyreżyserowała Dorota Krawczyk. Za światło odpowiedzialny jest Radosław Bujok. Muzykę do spektakl przygotował Sebastian Załęski. Scenografię wykonali: Aleksander Wilkus, Andrzej Grzesik, Grzegorz Roguski i Dariusz Włoszczyk. Rekwizyty do teatru cieni: Agnieszka Stalmach. Kostiumy uszyły Jadwiga Pławna i Katarzyna Redka. Obsada: Rafał Małysa, Dominika Pindor, Paulina Kałuża, Adam Kohut, Aleksandra Chilińska, Daria Zapała, Julia Borkowska, Emanuela Szkatuła, Julia Zielińska, Magdalena Knesz, Julita Kotecka, Kacper Kulok, Robert Sówka, Karolina Odrozek, Anna Porażka, Aleksandra Małecka.

Bilety w cenie 15 zł można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Kasa WCK czynna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godzinach 12:00-17:00. W środę kasa nieczynna. Weekend - na godzinę przed imprezami. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system. Sprzedaż biletów odbywa się w kasie WCK oraz za pośrednictwem internetowej sprzedaży. W kasie obsługa kart płatniczych (w tym zbliżeniowo): VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej.

--

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Rodzinne Spotkania z Teatrem: "Oz" Teatru Szydło

Rewelacyjne przedstawienie Piękne, kolorowe, zróżnicowane kostiumy, bogata scenografia, profesjonalna gra aktorów Mnie i córce bardzo się podobało Jesteśmy pod wrażeniem Fajna cena biletów
Wspaniały spektakl, brawo! Ja i mój siedmioletni wnuk byliśmy zachwyceni. Wszystko doskonale przygotowane, zarówno młodzi artyści jak i scenografia z efektami specjalnymi. Z przyjemnością przyjedziemy na inny spektakl Teatru Szydło. Serdecznie pozdrawiamy twórców i wykonawców, babcia Krysia i wnuk Karol z Rybnika.
Wspaniale spędzony czas!
Świetny spektakl.Córeczce bardzo się podobało.Polecam.
Przedstawienie było prawdziwą ucztą dla ducha :) Moja 9-letnia córka była zachwycona.
Naprawdę dobrze spędzony czas, dzieci zachwycone i chcą więcej więc mówi to samo za siebie :)

Polecane z kategorii spektakl