Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

spektakl

Teatr Na Bruku

spektakl

Teatr Na Bruku

Teatr Na Bruku - spektakl

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

TEATR NA BRUKU – formacja artystyczna Stowarzyszenia „Artyści Na Bruku” założona w 1992 roku przez Bogdana Michalewskiego (aktora, reżysera, absolwenta PWST w Krakowie filia Wrocławiu z 1983 r.) i Marka Oliwę (reżysera, aktora, absolwenta PWST w Krakowie z 1984 r.)

Teatr Na Bruku to profesjonalny teatr plenerowy, uliczny, alternatywny a także tradycyjny, poprzez wystawianie przedstawień w tradycyjnych przestrzeniach zamkniętych.

Teatr powstał jako reakcja na zmniejszenie się zainteresowania społeczeństwa sztuką i kulturą. Podejmuje systematyczne działania przeciw coraz większemu kulturalnemu i społecznemu wykluczeniu. Dążeniem naszego zespołu jest przekonanie ludzi, że teatr jest potrzebny i może odbywać się wszędzie nawet na bruku ulicznym.

Wielką popularnością cieszą się plenerowe spektakle Teatru Na Bruku, inspirowane konwencją niemego kina, autorskie przedstawienia opowiadają o świecie współczesnym.

Forma: burleska, slapstick, happening, performens, służy teatrowi do obnażania absurdalnych mechanizmów naszej rzeczywistości i sytuacji uwikłanego w niej człowieka.

Teatr Na Bruku realizuje również przedstawienia bez użycia słowa, na tradycyjnych scenach teatralnych oraz w przestrzeniach niekonwencjonalnych. Audytorium teatru zróżnicowane pod względem wiekowym, językowym i kulturowym bierze udział w interaktywnych przedstawieniach, partnerując aktorom.

Teatr gra przedstawienia na terenie Wrocławia, całej Polski i poza jej granicami: Austria, Czechy, Dania, Niemcy, brał również udział w prestiżowych festiwalach (np.: Jelenia Góra, Malta Poznań, Warszawa, Innsbruck, Hannover, Feldkirch, Drezno), zdobywając wyróżnienia i nagrody. Uczestniczył w wielu międzynarodowych imprezach, np.: Dni Kultury Polskiej w Hannoverze i Brnie, Dni Brytyjskie w Poznaniu, obchody 1000-lecia Gdańska, Wrocławia, Euro 2012 Strefa Euro -Wrocław.

Twórcy posiadają bogate doświadczenia w edukacji kulturalnej prowadzeniu warsztatów teatralnych iraz w działaniach happeningowych.

Do tej pory teatr zrealizował ponad 2000 imprez i spektakli.

Od 2018r teatr posiada scenę przy CAL ze „Sceną Teatru Na Bruku” na Ołtaszynie, ul. Pszczelarska 7, Wrocław

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Teatr Na Bruku


Jak działają recenzje?
Świetna, skłaniająca do refleksji sztuka w bardzo niepozornym miejscu. Rewelacyjni aktorzy i kameralna atmosfera. Wszystko na najwyższym poziomie.
Anna 19.03.2023 20:01

Polecane z kategorii spektakl