spektakl

„Terapia” Teatr Ab Intra

spektakl

„Terapia” Teatr Ab Intra

„Terapia” Teatr Ab Intra - Bilety na spektakl teatralny

„Terapia” – Teatr Ab Intra

Spektakl inspirowany sztuką „Idź się leczyć” Inki Dowlasz

„Lubię myśleć, że psychika człowieka jest jak małe, kruche dziecko” – mówi terapeuta w trakcie sesji. „Terapia” to historia pokazująca, jak trudne doświadczenia z wczesnych lat mogą zranić właśnie to dziecko, odcisnąć w nim trwały ślad i wpłynąć na to, jak radzi sobie (bądź nie) w późniejszym dorosłym życiu. Ale owa historia ma też pozytywne oblicze-pokazuje jak potrzeba zmiany jakości własnego życia, wytrwałość i wsparcie w czasie ponownego przeżywania dzieciństwa pomagają przebyć drogę do odnalezienia samego siebie w teraźniejszości i kształtowania satysfakcjonującej przyszłości.

„Focusing to proces polegający na rozbudzaniu samoświadomości i uzdrawianiu emocji. Umiejętność wykonywania focusingu, a więc pewnego rodzaju skupienia na ciele, jest przyrodzonym prawem każdego człowieka: urodziliśmy się ze zdolnością do uświadamiania sobie, co czujemy w każdej chwili. Ale doświadczenie zranienia i alienacji w dzieciństwie spowodowało u większości z nas, że straciliśmy zaufanie do własnego ciała i własnych uczuć. Musimy na nowo nauczyć się wczuwania się i wsłuchiwania we własne ciało.”
– A. Weiser Cornell

Monika – Joanna Plewa
Terapeuta – Tomasz Walczak

Reżyseria – Marlena Topolska
Współpraca reżyserska: Joanna Plewa, Tomasz Walczak

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: „Terapia” Teatr Ab Intra

Bardzo dobra sztuka pokazująca, że w tym świecie nie tylko pacjenci mają problemy ze sobą ale również terapeuci borykają się z wieloma problemami. W wielu kwestiach poruszanych na tej terapii można odnaleźć siebie, skłania to do refleksji na swój temat. Polecam niezdecydowanym.

Polecane z kategorii spektakl