spektakl
Terroryści

spektakl

Terroryści

Terroryści - Bilety na spektakl teatralny

Terroryści | Bilety na spektakl teatralny

Rzecz dzieje się współcześnie, w którymś z krajów Ameryki Łacińskiej w okresie przewrotu politycznego. Trwa wojna domowa, skompromitowany reżim pułkownika Roblesa chwieje się, przewagę dzięki spektakularnym akcjom zbrojnym zaczynają zyskiwać partyzanci, którym przewodzi człowiek odważny, inteligentny, ale i przewrotny, stosujący w taktyce chwyty nieuczciwe. Wszystko w imię zwycięstwa i własnej kariery politycznego lidera. (Źródło: „Nowe sztuki”-biuletyn informacyjny Agencji Autorskiej nr 6/82)
Przerażający dokument naszych czasów, w których cynizm i nienawiść zastępują dobro i miłość. W tym spektaklu stawiamy kilka podstawowych pytań: Czy cel zawsze uświęca środki? Czy można mówić i zmierzać do lepszego ustroju, stosując niemoralne środki działania? Czy dobro zmiany ustroju rozgrzesza zbrodnię?
– To bardzo dosadne ostrzeżenie o tym, że zło nie zastępuje dobra, tylko je niszczy. Jeżeli nie będziemy przeciwstawiać się temu złu, nie występować przeciwko niemu, to nie mamy z nim szans – zaznacza Konrad Szachnowski.

Preferencje wiekowe: 15+

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Recenzje

Bardzo fajna sztuka. Dobra gra aktorska. Temat bardzo aktualny. Czyżby miał być aktualny do końca świata?
Bardzo interesująca sztuka,treść aktualna dla każdej władzy o zapędach dyktatorskich, dobra gra aktorów .