Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

spektakl

Trąbka do słuchania

spektakl

Trąbka do słuchania

Trąbka do słuchania - spektakl

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Komediowa historia o radosnej apokalipsie, którą można przeżyć tylko razem, a potem stworzyć empatyczną wspólnotę – tak opisuje spektakl Trąbka do słuchania jego reżyserka, Weronika Szczawińska. Zainspirowała się książką Leonory Carrington, w której o poważnych tematach, takich jak poszukiwanie siebie w rozpadającym się świecie fałszywych autorytetów, mówi się w slapstickowy sposób i z przymrużeniem oka. W swojej książce Leonora Carrington połączyła ze sobą różne światy. To utrzymana w duchu twórczości Lewisa Carrolla groteska, a zarazem anarchistyczna i alchemiczna opowieść o rewolucji dokonanej przez staruszki.

Spektakl w reż. Weroniki Szczawińskiej również utrzymany będzie w obłąkańczo-żartobliwej tonacji. Zaprezentowane zostanie w nim zupełnie inne spojrzenie na starość – łączy się ona z empatią, doświadczeniem, dzikim poczuciem humoru i ekscentryzmem wynikającym z poczucia wewnętrznej wolności. Trąbka do słuchania przeniesie widzów do absurdalnego, ekscentrycznego i optymistycznego świata.

Realizatorzy
reżyseria Weronika Szczawińska
adaptacja, dramaturgia, współpraca reżyserska, opracowanie muzyczne Piotr Wawer jr
scenografia, kostiumy, światło Marta Szypulska
choreografia Alicja Czyczel
muzyka, opracowanie muzyczne Julia Gadzina
inspicjentka Katarzyna Krajewit
asystentka reżyserki Anna Kieca

Obsada

Mariusz Bąkowski, Anna Błaut, Krzysztof Boczkowski, Elżbieta Golińska, Anna Kieca, Miłosz Pietruski, Dominika Probachta, Beata Rakowska, Irena Rybicka, Jolanta Solarz-Szwed, Magdalena Taranta, Lina Wosik i Julia Gadzina (muzyka, skrzypce)

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Wrocław

Wyprzedane
Wyprzedane

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Trąbka do słuchania


Jak działają recenzje?
Genialny spektakl!
Ola 12.06.2023 08:37
Jedna gwiazdka w uznaniu dla aktorów, druga za scenografię i kostiumy. Scenariusz i reżyseria nie dostają żadnej gwiazdki, nie podobało nam się. Miało być zabawnie - nie było, miało być z przesłanie o starości - nie było. Spektakl to zbiór luźnych historyjek, w których trudno odnaleźć wzajemne powiązania. A tytułowa trąbka do słuchania tylko na początku miała sens. Później stała się zwykła czapką. Poza tym spektakl raczej na zimę, bo widz się męczy razem z aktorami, patrząc na ich wełniane stroje i ocieranie z potu czoła. Szkoda potencjału aktorów na tak słabo napisane dialogi. Rozumiem surrealizm, rozumiem zamysł pokazania starości w innym świetle, ale można to było zrobić lepiej.
Blistar 08.06.2023 13:04

Polecane z kategorii spektakl