Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-08-2022

spektakl

Trans_Miss(i)on Grupa Wokół Centrum - BalletOFFFestival 2018

spektakl

Trans_Miss(i)on Grupa Wokół Centrum - BalletOFFFestival 2018

Trans_Miss(i)on Grupa Wokół Centrum - BalletOFFFestival 2018 - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

*Trans_Miss(i)on Grupa Wokół Centrum**

choreografia: Iwona Olszowska, Ferenc Feher

taniec: Grupa Wokół Centrum – Monika Świeca, Marta Wołowiec oraz goście: Paweł Konior, Zuzanna Nir, Jan Lorys, Piotr Skalski

muzyka: Ferenc Feher, Marcin Janus

Trans

Miss / ona

Mission

Missing

On

Wymiana pomiędzy heart beat, flow dynamic, pomiędzy tym, co żeńskie i męskie. Ruch zorganizowany wokół tego, co miarowe i trójkowe, eksploracja witalnego i pierwotnego tribal oraz lirycznego suspend. Miejsce na to, co organiczne, zwierzęce, ale także to, co kieruje do równowagi, balansu, uspokojenia, zawieszenia, duchowości i transcendencji.

Ferenc Fehér (Węgry) – tancerz i choreograf. Jego styl jest unikalnym i niezwykle ekspresyjnym połączeniem tańca fizycznego, teatru tańca i teatru ruchu, freestyle dance i animalistycznych form motorycznych, przetworzonych w charakterystyczny taniec. Styl Ferenca kształtuje się nieprzerwanie od 2007 roku dzięki własnej drodze i indywidualnym choreografiom, bazującym na jego konsekwentnych poszukiwaniach ruchowych i bezkompromisowym doskonaleniu oryginalnej techniki. Zaczynał jako performer w Company Finita la Commedia, z którą zrealizował 19 produkcji i zdobył 16 nagród festiwalowych. Przez ponad 11 lat swojej własnej kariery choreograficznej Ferenc stworzył 25 koprodukcji, z czego połowę poza granicami Węgier. Ze swoimi spektaklami odwiedził całą Europę i sporą część świata, ruszając w trasy w miejsca takie jak m.in: Meksyk, Brazylia, Indie, Panama, Rosja, Korea Pd., Japonia, USA, Izrael, Iran, Kanada, Singapur, Chiny, Egipt. Ferenc tworzył także kreacje pozasceniczne jak np. w filmie fabularnym “World War Z” czy filmie tanecznym “Amper and Juice”. Dzięki swojemu unikalnemu i rozpoznawalnemu stylowi, często uczy podczas zagranicznych festiwali m.in w: Chinach, Rosji, Brazylii, Hiszpanii, Rumunii, USA, Panamie, Palestynie, Iranie, Egipcie, USA, Holandii.

Iwona Olszowska (Polska) – tancerka, choreografka, pedagog tańca współczesnego. Jako nauczyciel specjalizuje się w świadomości ciała, improwizacji, kontakcie oraz improwizacji jako performance. Posiada certyfikat Somatic Movement Educator wg metody Body Mind Centering®. Stworzyła własny styl taneczny zwany “spiral flow dynamic”. Współzałożycielka i kierownik artystyczny Eksperymentalnego Studia EST (1989), realizującego projekty improwizacji strukturalnej, lecture-performance i site-specific – działań pionierskich w polskim tańcu w tym czasie. Tworzyła cykl “Obszar tańca” w Teatrze BARAKAH w Krakowie. Autorka spektakli solowych oraz choreografii dla zespołów np. Polskiego Teatru Tańca. Realizowała także ruch sceniczny dla teatrów dramatycznych – łącznie ok. 40 realizacji. Prowadziła coachingi zakończone pokazami, m.in. “Falling After Paxton” w Toruniu, Łodzi, Białymstoku, Wrocławiu. Pracowała w projektach z Pracownią Fizyczną, Renatą Piotrowską, Martą Pietruszką, Magdą Przybysz, Jackiem Owczarkiem, Anną Haracz, Natalią Iwaniec, a międzynarodowo z Liz Lerman, Risą Jaroslow, Maidy Withers, Pierrem Deloche, Michaelem Schumacherem. Otrzymała nagrody za choreografie oraz za konsekwentną kontynuację własnej drogi twórczej, osobowość sceniczną oraz stypendium Fundacji Batorego i programu ArtsLink w Nowym Jorku. Od kilku lat współpracuje z muzykiem Marcinem Janusem (muzyka), tancerzem i performerem Pawłem Koniorem, bazując choreograficznie na metodzie BMC i structure impro choreography.

Spektakl zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2018

BalletOFFFestival 2018

Tegoroczna edycja Rezydencyjnego Festiwalu Tańca Współczesnego BalletOFFFestival pod hasłem: TRANSFORMACJA odbędzie się w dniach 22-25 listopada w Nowohuckim Centrum Kultury – Krakowskim Centrum Choreograficznym.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Trans_Miss(i)on Grupa Wokół Centrum - BalletOFFFestival 2018

Świetny spektakl. Różnorodny i wielowarstwowy, z doskonałymi tancerzami i idealnie dobraną muzyką. Spektakl cały czas trzyma w napięciu i nie pozwala się nudzić.
Agata 23.11.2018 16:33
Trans_Miss(i)on Grupa Wokół Centrum - BalletOFFFestival 2018
Kraków, 22.11.2018
NCK 010, Budynek A Studio KCC

Polecane z kategorii spektakl