spektakl

Trzy sypialnie

spektakl

Trzy sypialnie

Trzy sypialnie - Bilety na spektakl teatralny

Trzy sypialnie - Gdynia Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej | Kupuj Bilety Online

Olaf i Bożena, których małżeństwo znalazło się na niebezpiecznym zakręcie, desperacko poszukują wsparcia wśród najbliższych przyjaciół, dalszych znajomych, a nawet zupełnie obcych ludzi. Nie zdają sobie jednak sprawy jak silnie ich konflikt oddziałuje na rozmaite związki, które same, jak to zwykle związki, regularnie zmagają się z niebezpiecznymi rafami codzienności. Cóż, małżeństwo to może nie domek z kart, jednak zazwyczaj posiada niezwykle delikatną konstrukcję, której utrzymanie wymaga niezwykłego poświęcenia, wytrwałości i wrażliwości. A tych cech zdecydowanie nie posiadają ani Bożena ani Olaf. Ich pojawienie się na towarzyskiej prywatce od początku zapowiada katastrofę, szczególnie, że wśród gości jest dawna miłość Olafa, z której odejściem właściwie nigdy się nie pogodził. Podczas niekończącej się sobotniej nocy musi zatem dojść do konfrontacji marzeń z rzeczywistością, a także przewartościowanie takich pojęć jak przyjaźń, miłość czy tolerancja.
Czy młode, kruche jeszcze związki przetrwają najazd skupionych na sobie egocentryków? Czy przyjaciołom i kochankom uda się uratować wzajemne więzi w obliczu uczuciowej burzy i naporu? I czy czasem taka właśnie walka nie odbywa się regularnie w każdym z naszych domów…?

Prapremiera Farsy na trzy sypialnie odbyła się w Scarborough, w 1975 roku. W Teatrze Kwadrat macie Państwo okazję zobaczyć współczesną, polską adaptację tej klasycznej już komedii.

Alan Ayckbourn (ur. 1939) – angielski dramatopisarz, aktor, reżyser, dyrektor teatru, współpracownik londyńskiego Teatru Narodowego i pisarska gwiazda West Endu, autor komedii i fars. Zyskał światowy rozgłos i popularność. Jest jednym z najbardziej znanych i cenionych współczesnych dramaturgów angielskich. Uważany jest za niezwykle pomysłowego twórcę komedii sytuacyjnych.. Ponad 40 jego sztuk wystawiono na West Endzie i 10 na Broadwayu. Dotychczas jego utwory przetłumaczone zostały na blisko 30 języków.

Ayckbourn generacyjnie należy do pokolenia angielskich „młodych gniewnych”, którzy z początkiem lat sześćdziesiątych XX wieku zrewolucjonizowali kulturę brytyjską i uczynili teatr ważnym uczestnikiem ówczesnego życia społecznego i politycznego, m. in. na skutek koncentracji tej sztuki nie na życiu i myślach elit, ale zwykłych ludzi.

Informacje o spektaklu

CZAS TRWANIA (z przerwą) – ok. 2,5 godz.

OSOBY:

Bogusława – Ewa Ziętek
Ernest – Marek Siudym
Cezary – Michał Lewandowski
Jowita – Olga Kalicka (gościnnie)
Lucyna – Anna Karczmarczyk
Szczepan – Eryk Kulm (gościnnie)
Olaf – Paweł Małaszyński
Bożena – Angelika Kujawiak (gościnnie)

Autor: Alan Ayckbourn
Tytuł oryginalny: Bedroom farce

Tłumaczenie: Andrzej Nejman
Reżyseria: Andrzej Nejman
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Karolina Trębacz

Muzyka: opracowanie reżyserskie

Asystent reżysera: Ilona Chojnowska
Producent: Małgorzata Nejman

Premiera: 2 grudnia 2017 r.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

Super sztuka polecam.
Bez szału, lepsze to niż siedzenie w domu 😉
Świetnie się bawiłam :)
Madziejka 10.03.2018 17:31
Bardzo zabawna sztuka, wspaniałe kreacje aktorskie
Spektakl ciekawy, druga czesc podobala sie bardziej, byla smieszniejsza.
Bardzo dobra gra aktorów. Oprawa muzyczna i scenografia super . Piękny czas spędzony w pożyteczny sposób. Polecam
Fantastyczny spektakl, dużo humoru i zabawy. Aktorzy bez problemu przenoszą widzów w swój świat
marucler 12.02.2018 12:07

Polecane