spektakl

Widowisko baletowe SPARTACUS

spektakl

Widowisko baletowe SPARTACUS

Widowisko baletowe SPARTACUS - Bilety na spektakl teatralny

Widowisko baletowe SPARTACUS | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Balet „Spartacus” to opowieść o rzymskim gladiatorze z I w. p.n.e. poruszająca temat wolności, jej ceny i granic.

Historycznie Spartakus był przywódcą największego w historii starożytnego Rzymu powstania niewolników. Tysiące zakładników, gladiatorów i zubożałych chłopów pod przewodnictwem trackiego jeńca zdołały w ciągu dwóch lat na terenie niemal całej Italii wzniecić powstanie, którego kres położyły nieporozumienia w szeregach zwierzchników przewrotu.

Na tych archaicznych wydarzeniach osadzona jest treść baletu „Spartacus”. Libretto opracowane zostało na podstawie źródeł historycznych, dzieł Plutarcha i Juwenala, oraz prac współczesnych historyków radzieckich.

Fabułę spektaklu realizują postaci autentyczne – Spartakus, Frygia i Krassus - oraz te zrodzone w wyobraźni librecisty. Egina i słaby Harmodius zostały tak charakterologicznie skonstruowane, aby uwydatnić męstwo i odwagę partyzantów. W tym bajecznym widowisku zdecydowanie dominuje motyw walki o wolność, która dokonuje się za pomocą metafory buntu gladiatorów.

Pełen dramatycznych sprzężeń balet "Spartacus" to spektakl wielopoziomowej materii, żonglujący wątkami epicznymi, tragicznymi i lirycznymi. Aurę pokazu doskonale uzupełniają tematy muzyczne, które finezyjnie charakteryzują bohaterów i perypetie. Tło dźwiękowe spełnia funkcje ilustracyjne, co w połączeniu ze sztuką klasycznego baletu, rzetelnym scenariuszem i olśniewającą scenografią funduje publiczności ambrozyjską ucztę dla zmysłów. Instrumentaliści wykonują utwory o emocjonalnym brzmieniu wyrażającym reakcje uczuciowe bohatera, co przeplata się z melodycznym symbolem lirycznej wrażliwości oraz z dwoma tematami środowiskowymi - patrycjuszowskim i plebejskim. Muzyczny patos obejmuje rytmy marszowe, wojenne, pogrzebowe, ale również taneczne i folkowe. „Spartacus” w wykonaniu Imperial Lviv Balet to także piękno tańca zespołowego i solowe partie taneczne wykonywane do muzyki Chaczaturiana o szerokim spektrum – tak melodii lirycznych i nastrojowych, jak i temperamentnych oraz dynamicznych.

Muzyka: Aram Chaczaturian, Libretto: Nikołaj Wołkow, Obsada: Imperial Lviv Balet.

Bilety na spektakl dostępne są na www.biletyna.pl lub w kasie Domu Kultury Stare Babice. Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wydanej w Gminie Stare Babice (numer karty KDR zaczynający się od następujących cyfr 1432072) oraz posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Seniora wydanej w Gminie Stare Babice bilety ze zniżką 20 % tj. 68 zł. Bilety ze zniżką do kupienia wyłącznie w kasie Domu Kultury Stare Babice przy ul. Południowej 2a w Zielonkach-Parceli po okazaniu Karty Dużej Rodziny lub Karty Seniora. Płatność kartą. Kasa czynna pn-pt. godz. 8:00-16:00.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Wspaniałe widowisko, doskonała oprawa, warto zobaczyć, nie prędko se zapomni.
Polecam. Piękne, poruszające widowisko.
Fantastyczny występ. Nie marzyłam, że do nas na wieś zawita balet Cudowne , niezapomniane przeżycie Dziękuję i proszę o więcej
Bardzo dobre przedstawienie. Artyści zrobili na mnie wrażenie. Żałuję, że był tylko jeden spektakl. Szacunek i pozdrawiam.
Bardzo dobry spektakl

Polecane