spektakl

Widowisko baletowe SPARTACUS

spektakl

Widowisko baletowe SPARTACUS

Widowisko baletowe SPARTACUS - Bilety na spektakl teatralny

Widowisko baletowe SPARTACUS - Zielonki-Parcela Sala widowiskowa Domu Kultury St Babice | Kupuj Bilety Online

Balet „Spartacus” to opowieść o rzymskim gladiatorze z I w. p.n.e. poruszająca temat wolności, jej ceny i granic.

Historycznie Spartakus był przywódcą największego w historii starożytnego Rzymu powstania niewolników. Tysiące zakładników, gladiatorów i zubożałych chłopów pod przewodnictwem trackiego jeńca zdołały w ciągu dwóch lat na terenie niemal całej Italii wzniecić powstanie, którego kres położyły nieporozumienia w szeregach zwierzchników przewrotu.

Na tych archaicznych wydarzeniach osadzona jest treść baletu „Spartacus”. Libretto opracowane zostało na podstawie źródeł historycznych, dzieł Plutarcha i Juwenala, oraz prac współczesnych historyków radzieckich.

Fabułę spektaklu realizują postaci autentyczne – Spartakus, Frygia i Krassus - oraz te zrodzone w wyobraźni librecisty. Egina i słaby Harmodius zostały tak charakterologicznie skonstruowane, aby uwydatnić męstwo i odwagę partyzantów. W tym bajecznym widowisku zdecydowanie dominuje motyw walki o wolność, która dokonuje się za pomocą metafory buntu gladiatorów.

Pełen dramatycznych sprzężeń balet "Spartacus" to spektakl wielopoziomowej materii, żonglujący wątkami epicznymi, tragicznymi i lirycznymi. Aurę pokazu doskonale uzupełniają tematy muzyczne, które finezyjnie charakteryzują bohaterów i perypetie. Tło dźwiękowe spełnia funkcje ilustracyjne, co w połączeniu ze sztuką klasycznego baletu, rzetelnym scenariuszem i olśniewającą scenografią funduje publiczności ambrozyjską ucztę dla zmysłów. Instrumentaliści wykonują utwory o emocjonalnym brzmieniu wyrażającym reakcje uczuciowe bohatera, co przeplata się z melodycznym symbolem lirycznej wrażliwości oraz z dwoma tematami środowiskowymi - patrycjuszowskim i plebejskim. Muzyczny patos obejmuje rytmy marszowe, wojenne, pogrzebowe, ale również taneczne i folkowe. „Spartacus” w wykonaniu Imperial Lviv Balet to także piękno tańca zespołowego i solowe partie taneczne wykonywane do muzyki Chaczaturiana o szerokim spektrum – tak melodii lirycznych i nastrojowych, jak i temperamentnych oraz dynamicznych.

Muzyka: Aram Chaczaturian, Libretto: Nikołaj Wołkow, Obsada: Imperial Lviv Balet.

Bilety na spektakl dostępne są na www.biletyna.pl lub w kasie Domu Kultury Stare Babice. Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wydanej w Gminie Stare Babice (numer karty KDR zaczynający się od następujących cyfr 1432072) oraz posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Seniora wydanej w Gminie Stare Babice bilety ze zniżką 20 % tj. 68 zł. Bilety ze zniżką do kupienia wyłącznie w kasie Domu Kultury Stare Babice przy ul. Południowej 2a w Zielonkach-Parceli po okazaniu Karty Dużej Rodziny lub Karty Seniora. Płatność kartą. Kasa czynna pn-pt. godz. 8:00-16:00.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Zielonki-Parcela

Brak wydarzeń w: Zielonki-Parcela

Recenzje

Wspaniałe widowisko, doskonała oprawa, warto zobaczyć, nie prędko se zapomni.
Polecam. Piękne, poruszające widowisko.
Fantastyczny występ. Nie marzyłam, że do nas na wieś zawita balet Cudowne , niezapomniane przeżycie Dziękuję i proszę o więcej
Bardzo dobre przedstawienie. Artyści zrobili na mnie wrażenie. Żałuję, że był tylko jeden spektakl. Szacunek i pozdrawiam.
Bardzo dobry spektakl

Polecane