spektakl

"Wywiad, którego nie będzie" - warszawska premiera spektaklu o Zdzisławie Beksińskim

spektakl

"Wywiad, którego nie będzie" - warszawska premiera spektaklu o Zdzisławie Beksińskim

"Wywiad, którego nie będzie" - warszawska premiera spektaklu o Zdzisławie Beksińskim - Bilety na spektakl teatralny

Służewski Dom Kultury zaprasza na warszawską premierę spektaklu o życiu i twórczości Zdzisława Beksińskiego - jednego z najsłynniejszych malarzy i... wieloletniego mieszkańca Służewa. Premiera spektaklu jest częścią tegorocznej edycji cyklu "Zdzisław Beksiński - twórca i sąsiad".

„Wywiad, którego nie będzie”, to spektakl teatralny napisany przez Wiesława Banacha na podstawie tekstów Zdzisława Beksińskiego pochodzących z różnych lat jego życia. Dzięki nim poznajemy rozmaite sytuacje życiowe malarza i zbliżamy się do lepszego rozumienia jego twórczości. Za punkt wyjścia „Wywiadu, którego nie będzie” autor scenariusza obrał tajemniczy sms, który otrzymał w rok po śmierci Zdzisława Beksińskiego a pochodzący z telefonu artysty z treścią: „Zadzwoń”. Na tej kanwie dochodzi do rozmowy o różnych wątkach życia i twórczości sanockiego artysty. Skromna scenografia stworzona w oparciu o autentyczne „sprzęty” pochodzące z warszawskiego mieszkania artysty uzupełniona jest wyświetlanymi na ekranie fotografiami i filmami ilustrującymi treść rozmowy.

Spektakl trwa ok. 1 godzinę i 50 minut.

Scenariusz, reżyseria, scenografia: Wiesław Banach.

W rolę Zdzisława Beksińskiego wciela się Rafał Szałajko.

Oprawa multimedialna: Janusz Barycki.

W spektaklu wykorzystano utwór dźwiękowy Zdzisława Beksińskiego zrealizowany w Sanoku w latach 60. XX wieku.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: "Wywiad, którego nie będzie" - warszawska premiera spektaklu o Zdzisławie Beksińskim

Mi się bardzo podobało 👍
Wywiad, którego nigdy nie będzie, to spektakl który nigdy nie powinien zostać napisany. Pan Banach pokazał, że dysponując największym zbiorem materiałów o Zdzisławie Beksińskim nie jest wstanie stworzyć pracy literackiej o artyści. Jakaś dziwna próżność i megalomania wyszła z tego człowiek. Sztuka pokazuje, że jak się ktoś na czymś zna, to niech się tym zajmie, a nie bierze się za coś, o czym się nie ma zielonego pojęcia. Nawet Pan Rafał Szałajko nie był stanie uratować tego przedsięwzięcia. Zdecydowanie zmarnowany potencjał.
Fan twórczości Beksińskiego 24.02.2020 11:22
Fantastyczny spektakl! Świetna gra Rafała Szałajko (Zdzisław Beksiński). Scenariusz, reżyseria i scenografia oraz udział w spektaklu - Wiesław Banach, naprawdę super! Gorąco polecam.
Znakomite połączenie wypowiedzi Beksińskiego oraz jego obrazow
Dobra organizacja. Wspaniały spektakl.
Trudno to ocenić. Dla mnie miło było powspominać Pana Beksińskiego.
Polecam stanowczo to przedstawienie. Rewelacyjna gra głównego aktora. Szkoda tylko że jest anonimowy. Jak się nazywa?

Polecane z kategorii spektakl