spektakl

Zamek - spektakl Teatru Klepisko na podstawie powieści Franza Kafki

spektakl

Zamek - spektakl Teatru Klepisko na podstawie powieści Franza Kafki

Zamek - spektakl Teatru Klepisko na podstawie powieści Franza Kafki - Bilety na spektakl teatralny

„A kim pan jesteś? Nie jesteś ani ze wsi ani z zamku. Pan jesteś niczym, ale niestety jest pan jednak kimś. Jest pan człowiekiem obcym, ponadliczbowym, który wszędzie zawadza, człowiekiem, z powodu którego powstają ciągłe kłopoty.”

W takich słowach, w jednej z pierwszych scen sztuki, pewna oberżystka zwraca się do głównego bohatera. Bohatera bez imienia i nazwiska, określanego jedynie literą „K.” Zostaje on wezwany na zamek, na posadę geometry. Po jego przybyciu, jak się okazuje, urzędnicy nie potrzebują żadnych pomiarów. Mało tego, nie ma możliwości wejścia na zamek, a tylko w ten sposób można wyjaśnić nieporozumienie.

K. wdaje się w różne intrygi z mieszkańcami wsi, która leży nieopodal twierdzy. Za każdym razem, kiedy wydawałoby się, że zbliżył się do zamku, okazuje się, że tak naprawdę się od niego oddalił. Po otwarciu jednych drzwi, ścieżka rozwidla się na trzy kolejne. „Zamek” to zagadkowa historia o poszukiwaniu samego siebie w obcym świecie.

Sztuka jest adaptacją powieści F. Kafki pod tym samym tytułem „Zamek”. Utwór jest ostatnią częścią trylogii (Ameryka, Proces, Zamek). Uznawany za najbardziej tajemniczy z wszystkich trzech powieści.

„Mam (…) wrażenie, że dopiero przybyłem do wsi, ale nie pełen nadziei, jakim wtedy naprawdę byłem, ale świadom tego, że czekają mnie same rozczarowania.”

Reżyseria: Jan Wawrzyniec Tuźnik
Adaptacja: Maja Wolny
Scenografia/Kostiumy: Marta Zbańska
Muzyka: Mike Beer
Obsada: Diana Grzeszek, Konrad Biel, Kacper Kubiec, Michał Jóźwik, Bartosz Gomoła, Oskar Rybaczek oraz statyści

Tytuł spektaklu: "Zamek"

Spektakl od 16 roku życia.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Dawno nie byłam na tak złym spektaklu. Źle zaadoptowane, aktorzy beznadziejni. Jedyne co mi się podobało to kostiumy i muzyka na żywo. No i sceneria, ale to już nie ich zasługa. Złe było to przedstawienie, naprawdę złe.
Bardzo ciekawy pomysł na spektakl w scenerii zamku kazimierskiego.
Rewelacyjna interpretacja Kafki
Bardzo ciekawie przygotowany spektakl. Mroczna atmosfera kafkowskiego świata została spotęgowana szczególnym miejscem. Zamek Kafki przedstawiony na tle autentycznych ruin kazimierskiego zamku. Genialny pomysł.
Nie wiem co powiedzieć... Przedstawienie rewelacyjne!!!!! Czekam na kolejne realizacje:) polecam!
wszechstronnymezczyzna 08.09.2019 11:03
Cudowny spektakl w niesamowitej scenografii.Prawdziwy wielki profesjonaliz .piekna gra a zwlasza dykcja aktorow cudowna oprawa muzyczna ciekawa. Bardzo ciekawa interpretacja trudnej i pieknej prozy Kaffki A stroje zupelnie niezwykleNa taki teatr zawsze czekamy i otakim marzymy Dziekuje
Scenografia i kostiumy wspaniałe! Natomiast szkoda, że nikt nie wpadł na pomysł przeczytania książki przed próbą jej interpretacji.

Polecane