spektakl

Zapiski z wygnania: Krystyna Janda - Teatr Polonia

spektakl

Zapiski z wygnania: Krystyna Janda - Teatr Polonia

Zapiski z wygnania: Krystyna Janda - Teatr Polonia - Bilety na spektakl teatralny

„Zapiski z wygnania” to bardzo osobiste wspomnienia Sabiny Baral, dwudziestoletniej emigrantki roku 1968, która wyjechała razem z rodzicami.
„Ile cierpienia można znieść, zanim się nie oszaleje? Powychodzili z lasów, z dziur w ziemi,
z szaf, piwnic i strychów, wyszli półżywi z obozów, wrócili z Syberii i Kazachstanu, do domu, do Polski. A potem, przez następne dwadzieścia trzy lata nie wyjechali (...). Chcieli mieszkać tutaj, tu, gdzie się urodzili ich rodzice i gdzie się urodziły ich dzieci – my. Po wojennej gehennie, po latach cierpienia i strachu, mimo wszystko jeszcze raz zadecydowali, że Polska to ich kraj. I tych ludzi po 1968 roku Polska wyrzuciła”.
Krystyna Janda za rolę w spektaklu „Zapiski z wygnania” została wyróżniona, m.in. indywidualną nagrodą aktorską w 24. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, nagrodą główną na XVII Festiwalu Prapremier Nie/Podległa 2018, tytułem najlepszej aktorki na XXIV Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych
i Nieprzyjemnych w Łodzi, nagrodą główną oraz nagrodą publiczności na 14. Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port w Gdyni oraz Grand Prix 59. Kaliskich Spotkań Teatralnych.

Adaptacja: Magda Umer i Krystyna Janda
Reżyseria: Magda Umer
Opracowanie i kierownictwo muzyczne: Janusz Bogacki
Obsada:
Krystyna Janda i Janusz Bogacki z zespołem muzycznym w składzie:
Tomasz Bogacki (gitara), Paweł Pańta (kontrabas), Bogdan Kulik (perkusja), Marek Zebura (skrzypce)

Realizacja dźwięku: Michał Cacko
Projekcje: Radosław Grabski
Producent wykonawczy i asystentka reżysera: Ewa Ratkowska

Czas trwania: 100 minut, bez przerwy
Data premiery: 9 marca 2018

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Wspaniała Krystyna Janda. WSPANIAŁA! :))
Świetna organizacja spektaklu. Miejsce spektaklu bardzo przyjazne i komfortowe. A spektakl cóż. bardzo wzruszający i powinien go obejrzeć każdy antysemita lub sympatyzujący z tym rodzajem fanatyzmu. Wiele osób ma świadomość sytuacji z 1968 roku ale po takim przekazie dochodzi do nas co tam się wtedy wydarzyło i co czuli ludzie, Polacy wyznania mojżeszowego . Nie wyobrażam sobie siebie w takiej sytuacji. Co czułabym jeśli ktoś kazałby mi opuścić mój dom. Polska nasz dom...czasem to tylko pusty slogan mam wrażenie... Pani Krystyna wspaniała. Spełniłam swoje wielkie marzenie. Chciałam Panią Jandę obejrzeć na żywo. I udało się. Dziękuję za spektakl i za wzruszenie. Oczywiście polecam. Nie tylko ludziom wrażliwym i empatycznym ale głównie antysemitom.
Nie możemy - ja i moi przyjaciele - powiedzieć, żeśmy się "dobrze bawili". Bylismy tym przedstawieniem bardzo poruszeni i z teatru wyszliśmy z uczuciem dojmującego wstydu - za organizatorów aliji 1968, za narodowców Anno Domini 2020, za samych siebie - tę obojętność, przed którą przestrzegał w Auschwitz profesor Turski. Chcielibyśmy gorąco podziękować Paniom Saral, Jandzie i Umer za obudzenie w nas tych uczuć.
Rewelacyjny spektakl! Poruszający, zapierający dech tekst, wspaniała scenografia i przede wszystkim fenomenalna Krystyna Janda, której gra wywołuje ogromne wrażenie. W skali od 1-5 oceniam ten spektakl na 11.
Wyszłam pod wielkim wrażeniem . Kłaniam się do stóp Pani Krystynie Jandzie- to wspaniała, wielka Aktorka
Wspaniały pokaz kunsztu aktorskiego K.Jandy .Spektakl winien być wprowadzony do szkół jako jako obowiązkowa lektura ku przestrodze dla następnych pokoleń . Co może człowiek, jeden drugiemu zrobić w imię realizacji nacjonalistycznych celów , zdobycia władzy , elektoratu wyniszczenia państwa , podzielenia narodu niejednokrotnie przy biernej postawie lub aprobacie Kościoła. Być poniżonym , bezpaństwowcem myśleć o nieznanej przyszłości .....................- to jeden wielki koszmar.
Wspaniały spektakl, wzruszający, polecam
Bardzo mocny, wzruszający i wyśmienicie zagrany przez Krystyne Jandę. Warto przyjść i zobaczyć. Polecam
Niesamowity spektakl, poruszający, mądry, wspaniała gra Jandy! Każdy Polak powinien go zobaczyć
Spektakl wstrząsający, genialna inscenizacja, Krystyna Janda wspaniała jak zwykle. Każdy młody człowiek w Polsce powinien to zobaczyć...
Spektakl wywarł na mnie ogromne wrażenie, byłam zachwycona.
Piekielnie wstrząsające. Pani Krystyna Janda wspaniała. Tylko Ona mogła podjąć się tak trudnego tematu. Gorąco polecamy!
Wysoki poziom aktorski Krystyny Jandy. Wsoaniały monodram.
Dwie godziny cudu na scenie. Aktorstwo wysokich lotów , skupić na sobie uwagę widowni przez cały czas trwania spektaklu to wirtuozeria . Pani Janda grała a ja wierzyłem każdemu słowu , każdemu uśmiechowi , każdemu ruchowi jej postaci , wierzyłem jej całej że to co mówi to historia jej życia a ja jestem jej najlepszym przyjacielem któremu opowiada najintymniejsze sekrety życia. Warto zobaczyć , warto przeżyć , niech łza spłynie ......
Spektakl wspaniały, wyjątkowy - z wyjątkową aktorką oraz głębokim i wciąż aktualnym tematem. Natomiast proponuję zdecydowanie zamianę pytania " Jak się Państwo bawili?" na bardziej ogólne np "Jakie sa Państwa wrażenia ze spektaklu?" ponieważ np. w przypadku monodramu Pani Jandy pytanie pierwsze jest absolutnie niestosowne.
Fantastyczny spektakl. Pani janda wiecznie młoda i pełna wdzięku.
Szalenie poruszające i bardzo poszerzające świadomość wydarzeń z 1968 r.
Absolutnie obowiazkowa lekcja historii. Świetnie przedstawienie. Dogłębnie wzruszajacy i ważny głos który powinien wstrząsnąć sumienia wszystkich i obecnych i przyszłych Polaków.
Rewelacyjny i wstrząsający spektakl, który powinien zobaczyć każdy - szczególnie młode pokolenie.
To przykre, że spektakl "Zapiski z wygnania" zaliczony został przez Was do kategorii "Jak się Państwo bawili?". To nie była zabawa - to sprawy ważne i poważne. Jesteśmy zadowoleni, że uczestniczyliśmy w tym spektaklu.
bardzo poruszające wspomnienia, myślę że nikt nie mógł tego zrobić lepiej od Krystyny Jandy a na dodatek połączenie słowa czytanego z urywkami filmów wielkie brawa dla reżyserki
Bilety kupiłam w październiku! Zdążyłam przeczytać książkę żeby lepiej odebrać spektakl. Książka niesamowita a wczorajsze spotkanie z P.Krystyną Jandą po prostu wstrząsające. Zasłużona owacja i burzliwe oklaski. Ja pamiętam tamte wydarzenia, ale nie miałam świadomości jakie były szczegóły, okoliczności. Co przeżyli Ci ludzie. I tak jak wyraziła to autorka zostaliśmy z tym problemem i niestety upłynęło trochę czasu a zmian na lepsze nie widać. Dziękuję za organizację widowiska w NCK. Majka
Spektakl na bardzo wysokim poziomie. Przejmujący, wzruszający, ważny!
Spektakl wspaniały. Pani Janda genialna.
Rewelacja!!! Wspaniały spektakl i wspaniałą Krystyna Janda
Niezwykle poruszający spektakl. Świetnie zrealizowana lekcja historii, niekoniecznie chwalebnej ale nie można wymazać jej z pamięci. Doskonały warsztat aktorski Pani Krystyny Jandy. Nowoczesny sposób przekazu. Spektakl zasługujący na szerokie rozpowszechnienie.
Wspaniały przejmujący spektakl K. Janda genialna
Spektakl wzruszający i wstrząsające fakty o których niestety zapominamy. Uważam ,że powinien się znaleźć w programie szkolnym. Kolejna niesamowita rola Pani Jandy.
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane