Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

spektakl

Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela

spektakl

Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela

Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela - spektakl

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

sala: Broadway
wstęp: 15 zł, bilety do nabycia online lub w DK Kadr

TEATR LALKI I AKTORA W WAŁBRZYCHU prezentuje adaptację książki Grzegorza Kasdepke o podstawach ekonomii, które musi znać każde dziecko.

Laboratorium naukowe w kryzysie. Pan Profesor – główny „zawiadowca” i mózg operacyjny – z powodu braku ministerialnej dotacji postanawia zmienić branżę z naukowej na ekonomiczną. Ze swoimi współpracownikami otwiera Ogród Dziwnych Stworów Ekonomicznych, czyli specjalne ZOO. Pierwszym dziwnym stworem, którego należy wykarmić jest INWESTYCJA, pochłaniająca dużo pieniędzy, pomysłów i pomocników. W niezwykłym ogrodzie dużo się dzieje: niektóre stworzenia dopiero się rozwijają, inne mają problem z wielkością, jeszcze inne muszą być umieszczone w formalinie i zabezpieczone. Na niektóre trzeba uważać: nie przekarmiać FISKUSA, uważać, aby USTAWA nie rządziła się za bardzo, obserwować żarłoczne PODATKI, kontrolować niebezpieczny DEBET, ważyć ciężką HIPOTEKĘ, grożącą zawaleniem się budynków. Ożywione ekonomiczne stwory są niczym smoki, wilki, krasnoludy i inne niezwykłe istoty rodem z baśni. Teatralna wizualizacja wszystkich dziwolągów doskonale oddziałuje na wyobraźnię dziecka i sprawia, że trudne i skomplikowane terminy na długo zostaną w jego pamięci.

scenariusz i reżyseria: Daniel Arbaczewski
scenografia i kostiumy: Dariusz Panas
muzyka: Hubert Pyrgies
występują: Seweryn Mrożkiewicz, Filip Niżyński, Bożena Oleszkiewicz, Paweł Pawlik, Urszula Raczkowska

czas trwania spektaklu: 60 minut

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Podaruj bliskim niezapomniane emocje!

Kup voucher

Recenzje i opinie: Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela


Jak działają recenzje?
Fajna scenografia, ciekawa muzyka, raczej dla dorosłych niż dla dzieci, dużo słownictwa z dziedziny ekonomi, bez wyjaśnienia, po spektaklu moja 9 letnia córka zapytała, Mamo ale o czym to było?
Marta 29.10.2019 09:18
Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela
Warszawa, 27.10.2019
Sala widowiskowa Broadway, piętro 0, DK Kadr
Dla mnie dorosłej- genialne! Scenografia, pfff- jak zwykle, na medal, ruch sceniczny- yyyy hossa i hossanna (Bozena/Marzena/Marzanna i Urszula), gra aktorska- wow, piosenki, pomysły, miny, gagi,- wszystko jak zwykle w wykonaniu tego teatru- na najwyższym poziomie. Ale, mam jakieś małe "ale", nie takie niebezpiezne jak bankructwo, ani nie tak krwiożercze jak fiskus, ani nie tak bezwzględnie pragnące wzrostu jak pensje, ale jednak mam jakieś malutkie, malusieńkie "ale". Hmm.... To jakieś mega trudne było dla takiego 7 latka, który siedział obok. Jeśli miał zrozumieć trudne pojęcia ekonomiczne- to zrozumiał tylko to co mu na ucho wyjaśniłam, ale jeśli patrzeć na wrażenia estetyczne, śmiech, zabawę, uczestnictwo- jak zwykle był zachwycony.
Alex 28.10.2019 22:22
Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela
Warszawa, 27.10.2019
Sala widowiskowa Broadway, piętro 0, DK Kadr
Genialne! Jak zawsze na najwyższym poziomie :)
Joe 28.10.2019 18:46
Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela
Warszawa, 27.10.2019
Sala widowiskowa Broadway, piętro 0, DK Kadr

Polecane z kategorii spektakl