spektakl

Żeby umarło przede mną

spektakl

Żeby umarło przede mną

Żeby umarło przede mną - Bilety na spektakl teatralny

Reportaż Jacka Hołuba pod tytułem „Żeby umarło przede mną” jest punktem wyjścia do pracy podczas rozpoczynających się prób do nowego spektaklu. Historie matek niepełnosprawnych dzieci, włożone są w szerszy kontekst stawania się rodzicem. Początkowa gra statystyk w budowaniu realizacji mężczyzn i kobiet, płynnie przechodzi w prawdopodobieństwo narodzin dziecka, którego zachowanie i wygląd odbiega od wszystkich przyjętych norm. Zaczyna się huśtawka emocji a co za tym idzie form języka teatralnego. Eksperymentalne metody inscenizacji zorientowane są na próbie wcielenia się, a co za tym idzie zrozumienia bohaterek reportażu, których każdy dzień jest próbą godnego życia. Powstaje tylko pytanie czy w kapitalistycznej rzeczywistości, kulcie idealnego ciała jesteśmy w stanie zrozumieć ich sytuację? Czy znajdziemy w sobie na tyle empatii, aby nie odwracać od nich wzroku?

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Żeby umarło przede mną

Wspaniały spektakl i brawo dla twórców oby więcej osób było chętnych poruszać tak trudny temat jakim jest wychowywanie niepełnosprawnego dziecka.
gosia-romek 04.10.2021 18:57
Spektakl bardzo ciekawy w innej formie niż do tej pory oglądałam. Aktorzy w interakcji z publicznością - dla mnie rewelacja! Przejmujący, prawdziwy, realistyczny. Fantastyczna gra aktorska. Polecam!

Polecane z kategorii spektakl