spektakl

Édith i Marlene

spektakl

Édith i Marlene

Édith i Marlene - Bilety na spektakl teatralny

Spektakl w reżyserii światowej sławy węgierskiej reżyserki Márty Mészáros i w inscenizacji Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury. Uroczysta premiera odbyła się 5 marca 2013 r. na scenie widowiskowo-koncertowej Matecznik Mazowsze w Otrębusach.

Autorką sztuki jest węgierska dramatopisarka Éva Pataki. „Édith i Marlene” to opowieść o wieloletniej przyjaźni dwóch niezwykłych kobiet i wybitnych artystek - Édith Piaf i Marleny Dietrich. Widzimy dwie różne osobowości, dwa różne temperamenty – chłodną, wyniosłą Marlene i spontaniczną, ciągle poszukującą miłości Édith. Obydwie miały pogmatwane życie osobiste, obydwie wiele w życiu bezpowrotnie straciły. Ale zarówno Édith, jak i Marlene miały pasję. Tą pasją była sztuka. To miłość do śpiewu i muzyki połączyła te tak skrajnie odmienne kobiety. Zresztą największe przeboje z repertuaru obydwu artystek są nieodłącznym motywem tego spektaklu. Usłyszymy między innymi: „La vie en rose”, „Padam, padam” i „Milord” z repertuaru Édith Piaf, a także słynną piosenkę „Ich Bin
von Kopf Bis Fuss Auf Liebe Eingestellt” z filmu „Błękitny anioł”, gdzie tytułową rolę grała Marlena Dietrich.

W naszej inscenizacji wystąpią: w roli Édith – Anna Sroka-Hryń, która otrzymała za tę kreację Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury 2013; w roli Marlene – Halina Mlynkova (był to debiut teatralny tej Artystki). W pozostałych rolach zobaczymy: Ewę Telegę, Lesława Żurka, Jacka Zienkiewicza, Arkadiusza Brykalskiego, Pawła Szczesnego i Juliana Mere. Kierownictwo muzyczne nad spektaklem objęli znakomici pianiści i aranżerzy - Czesław Majewski i Janusz Tylman.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Édith i Marlene

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl