sport

GIANTS LIVE 2014

sport

GIANTS LIVE 2014

GIANTS LIVE 2014 - Bilety na wydarzenia sportowe

Majówka na sportowo 2-3 maja
„Giants Live 2014 ” oraz Turniej Miast Ustka – Darłowo o Puchar Doliny Charlotty

2 maja – „Giants Live 2014”
Wszyscy znamy zawody Strongman, które przyciągają rzesze fanów sportów siłowych. Nie trzeba być jednak znawcą aby zasiąść na trybunach naszego Amfiteatru i śledzić zmagania zawodników w „Giants Live 2014”, które są niczym innym jak eliminacjami do Mistrzostw Świata Strongman! Wystąpi dwunastu najsilniejszych przedstawicieli z dziesięciu krajów, którzy zostaną wytypowani przez Głównego Dyrektora Sportów Siłowych na Świecie „Giants Live2014 ” oraz głównego sędziego na Mistrzostwach Świata Colina Bryca. W przeddzień zawodów, czyli 1 maja, zainteresowani będą mogli spotkać reprezentantów poszczególnych państw w Ustce i Darłowie.
„Giants Live 2014” jest to cykl pięciu imprez kwalifikacyjnych do Mistrzostw Świata. Jedną z nich będą zawody w Polsce w Dolinie Charlotty koło Słupska. Na każdej z tych imprez wyłania się trzech najsilniejszych zawodników, którzy to z kolei otrzymują kwalifikację na Mistrzostwa Świata. Znani zawodnicy będą zmagać się w sześciu konkurencjach. Reprezentantami Polski wytypowanymi przez Federację Harlem Strongman są: Krzysztof Radzikowski, Mateusz Baron, Rafał Kobylarz i Grzegorz Szymański, a zawodnicy zza granicy: Zydrunas Saviskas (Litwa), Terry Hollands (Wielka Brytania), Dainis Zageris (Łotwa), Scott Cummine (Kanada), Jerry Pritchett (Stany Zjednoczone) oraz Andre Bjqrn Solvang (Norwegia). Konkurencje, które odbędą się w Amfiteatrze Doliny Charlotty, mieszczącym 10 tys. widzów, to: schody, konkurencja wiązana, kule, martwy ciąg, zegar na motocyklu oraz ponownie konkurencja wiązana.

Schody równoległe – zawodnik wnosi na platformę walizki (wagi: 185 kg, 225 kg, 250 kg) w kolejności od najlżejszej do najcięższej pokonując po drodze 5 schodków o wysokości 40 cm każdy. Konkurencja polega równoległym wyścigu dwóch siłaczy po obu stronach platformy. Limit czasu wynosi 90 s. Zaliczany jest sumaryczny ciężar wniesiony na platformę.

Konkurencja wiązana: worki + kowadło – trzy worki o wadze 100 kg każdy znajdujące się 4 m od podestu zawodnik wnosi na podest o wysokości 100 cm (wymiary 200 cm x 200 cm). Kolejnym etapem jest przeniesienie kowadła o wadze 170 kg na odległość 15 m. Limit czasu jest określony na 90 s.

Kule – konkurencja czasowa – wrzucanie kul na ring. Kule mają odpowiednio 120, 130, 140, 150, 160,
180 kg.

Martwy ciąg – zawodnik podnosi do pełnego wyprostu jeden koniec dwumetrowej platformy o
wadze 800 kg, przy czym faktyczny dźwigany ciężar to ok. 330 kg. Drugi koniec jest zamocowany do
podstawy. Decyduje ilość prawidłowo wykonanych powtórzeń.

Zegar na motocyklu – ciężar o wadze 300 kg przenoszony wg wskazówek zegara na odległość.

Konkurencja wiązana :
- Wyciskanie belki – podnoszenie belki o wadze 150 kg, 1 raz
- Hantel – waga 100 kg, 2 razy
- Blok metalowy – 110 kg, 2 razy
- Axel gryf – 160 kg, 1 raz

Podczas imprezy odbędzie się efektowny pokaz kulturystyczny Marcina Jabłońskiego – Mistrza Polski w kulturystyce, który jest jednym z najokazalszych kulturystów w naszym kraju.
Zawodnik zaprezentuje się w stroju średniowiecznego wojownika Conana. Występ połączony będzie z zabawą dla publiczności.
Gościć będziemy również duet akrobatyczno-cyrkowy Duo Focus. Małżonkowie, Agnieszka i Grzegorz Pajewscy, brali udział w znanym programie telewizyjnym Mam Talent, w którym prezentowali niezwykłe umiejętności w zakresie zachowania równowagi oraz siły i giętkości własnych ciał. Każdy pokaz tej pary budzi podziw i uznanie wśród widzów. Duet był wielokrotnie nagradzany.
Może pochwalić się licznymi tytułami zdobytymi na arenie krajowej oraz międzynarodowej – kilkukrotni Mistrzowie Polski Juniorów i Seniorów, a także medaliści Mistrzostw Europy i Świata w akrobatyce.

3 maja – Turniej Miast Ustka – Darłowo o Puchar Doliny Charlotty

Drugiego dnia imprezy odbędzie się rodzinny Turniej Miast Ustka - Darłowo o Puchar Doliny Charlotty. Jest to show oparte na formule światowego hitu „Wipeout”, które za każdym razem przyciąga tłumy kibiców w miejscu organizacji zawodów, a przed telewizorami widzów śledzących poczynania współzawodniczących ze sobą ekip. Turniej polega na rywalizacji drużyn pokonujących trudny, pełen niespodziewanych przeszkód tor. W Turnieju Miast wezmą udział dwie drużyny, po jednej z Ustki i Darłowa. Zawodnicy sprawdzą swoją wytrzymałość i spryt, które będą nieodzownym elementem rywalizacji we wszystkich konkurencjach. Główną nagrodą jest Puchar Doliny Charlotty dla wygranej reprezentacji. Rywalizacja dostarczy tradycyjnie widzom niezapomnianych wrażeń, oraz dużą porcję śmiechu podczas zmagań, aż w siedmiu konkurencjach.

Ekstremalnych wrażeń dostarczą również zawodnicy, którzy pasjonują się sportem, uprawiając różne jego dyscypliny. Pierwszym jest akrobata rowerowy – Mistrz Europy i Vice Mistrz Świata – Marcin Bugajewski. Bardzo utalentowany i nagradzany sportowiec, specjalista w trialu, zaprezentuje swoje umiejętności przed publicznością. Żaden fan rowerowy nie może przegapić okazji spotkania się z mistrzem, zaś miłośnicy sztuk walki będą mieli szansę podziwiać wszechstronnie uzdolnionego Arkadiusza Homańczuka. Wielokrotny mistrz Teakwondo, zawodnik Kickboxingu, Martial Arts Tricks , Akrobatyki oraz Modern Farang Mu Sul.

Celem imprezy jest stworzenie atmosfery rodzinnego „pikniku”, który oferował będzie rozmaite atrakcje przygotowane dla dorosłych i te specjalnie dla dzieci, a liczne punkty gastronomiczne zaoferują odwiedzającym swoje usługi podczas całego dnia pełnego rozrywek.

Obydwie imprezy - „Giants Live” i Turniej miast Ustka – Darłowo o Puchar Doliny Charlotty -odbędą się w Amfiteatrze Doliny Charlotty, a poprowadzi je znany prezenter telewizyjny Ireneusz Bieleninik.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje GIANTS LIVE 2014

BARDZO WESOŁE I ZABAWNE
Bardzo fajnie, prowadzący zabawny, sportowcy się spisali. Nam się podobało.
gonia282 05.05.2014 19:39
Prowadzący dawał rade.
Szumna nazwa programu a wykonanie polskie . Popierwsze brak szacunku dla widza 30 minut po czasie rozpoczęcie . Sędziowie jakby z przypadku , orgaznizacjia przebiegu zawodów w chaosie . Prowadzacy niby śmieszny ale jak na zawody o takiej randze brak profesjonalizmu . Mało widowiskowe konkurencje zorganizowane w niezbyt odpowiednim do tego miejscy bo co można zobić na żwirowej scenie . Smiało chyba mozna powiedzieć iż za czasów Pudziana było to widowisko obecnie się przejadło i ma smak festynu chociaż czego mozna się spodziewać gdy bilety są za 10 zł gdzie byle gwaizda disco polo ceni się na 30zł .
Fantastyczne prowadzenie imprezy przez Irka Bieleninika. Super atmosfera.

Polecane z kategorii sport