sport

Radomski Festiwal Górski

sport

Radomski Festiwal Górski

Radomski Festiwal Górski - Bilety na wydarzenia sportowe

Radomski Festiwal Górski

18 – 19 maja 2019

Po raz pierwszy w Radomiu w partnerstwie z Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" organizujemy festiwal poświęcony tematyce gór i podróży. Odwiedzą nas znakomici goście ze swoimi opowieściami o zdobywaniu najwyższych gór świata, a także o eksploracji jaskiń. Będziemy mogli skonfrontować się z autorami poczytnych górskich historii oraz obejrzeć filmy poświęcone festiwalowej tematyce w ramach Lądek Film Tour. Szczegółowy program wydarzeń na stronie www.amfiteatr.radom.pl oraz na profilach na Facebooku: "Amfiteatr w Radomiu" oraz stronie dedykowanej imprezie – "Radomski Festiwal Górski".

PROGRAM 18.05.2019

Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr”, ul. Parkowa 1

13.00 – 20.00 Ściana wspinaczkowa z Centrum Wspinaczkowego "Grota" w przestrzeni "fosy"

14.00 Spotkanie z Krzysztofem Wielickim poświęcone jego biografii pt. "Mój wybór"

16.00 Prelekcja ratownika TOPR, płetwonurka i podróżnika Krzysztofa Starnawskiego "Najpiękniejsze i najgłębsze zalane jaskinie na świecie"

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, ul. Mikołaja Kopernika 1

CAŁY DZIEŃ wystawa archiwalnych pocztówek górskich udostępniona przez PTTK

18.00 Archiwum Polskiego Himalaizmu Zimowego - Wiele dróg. Historie o początkach polskiego himalaizmu zimowego w obiektywie Mirka Wiśniewskiego - Spotkanie poświęcone archiwum fotografii z wypraw polskich wspinaczy w Himalaje i Karakorum w latach 70. XX wieku

19.00 Film "10 000 km" – pierwszej części czteroodcinkowego serialu “Lhotse-74” produkcji TVP w reżyserii Jerzego Surdela, o polskim himalaizmie lat. 70. XX wieku

Lądek Film Tour:

19.45 Tomasz Mackiewicz (1973-2018)

20.30 Koncert Bolewski/Tubis

PROGRAM 19.05.2019

Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr”, ul. Parkowa 1

13.00 – 19.00 ściana wspinaczkowa z Centrum Wspinaczkowego “Grota” w przestrzeni „fosy”

14.00 Andrzej Myrta – prelekcja „Uszba Południowa vs. Pik Lenina”

15.00 Rafał Fronia – prelekcja poświęcona książce „Rozmowa z górą” i opowieść o wyprawie na Manaslu

15.30 Kasia Biernacka – prelekcja „Z małym dzieckiem na wyprawę?”

17.00 Kasia Biernacka – warsztaty dla dzieci – „Speleologia – czyli co się kryje we wnętrzu gór?”

17.00 "Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza" - spotkanie z Dominikiem Szczepańskim

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, ul. Mikołaja Kopernika 1

Lądek Film Tour:

18.30 Mothered by Mountains

18.50 Big World

19.10 Dreamland

BILETY

Na Festiwal są trzy typy biletów:

- Bilet jednodniowy (sobota, 18.05),
- Bilet jednodniowy (niedziela, 19.05),
- Bilet dwudniowy (sobota i niedziela, 18-19.05)
.

Bilety będą wymieniane na opaskę na rękę w Biurze Festiwalowym w siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury "Amfiteatr" przy ul. Parkowej 1. Posiadanie takiej opaski będzie uprawniało uczestnika do wejścia na wszystkie wydarzenia festiwalowe w określony dzień, w zależności od koloru opaski.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Festiwal bardzo ciekawy. Relacji zaproszonych gości słuchało się z zapartych tchem. To niesamowici ludzie, którzy do gór podchodzą z pasją i wielkim zaangażowaniem. Ciekawe były też wyświetlane filmy, z których można było się wiele dowiedzieć i uzupełnić swoją wiedzę. Jestem naprawdę zadowolona, było to dla mnie cenny i wyjątkowy czas. Zdecydowanie polecam!
Mam nadzieję na powtórkę!
Kwestie techniczne: brak możliwości zamówienia kawy i/lub herbaty pierwszego dnia imprezy. Osoba odpowiedzialna za dźwięk i odtwarzanie prezentacji - nieobecna duszą (przez oba dni festiwalu), bo prelegenci po kilka razy ją prosili o zrobienie czegoś. Bar - do przemyślenia na przyszłość czy musi być tak blisko - składanie zamówień w trakcie prelekcji przeszkadzało słuchaczom, ewentualnie możliwość składania zamówień w przerwach? Może to byłoby lepsze rozwiązanie. Brak odpowiedniego oznakowania trasy do ścianki wspinaczkowej. Prelegenci: K. Wielicki - najmniej ciekawy materiał, chyba też najmniej przygotowany do prelekcji. K. Starnawski - bajkowe zdjęcia, zupełnie nowy świat pokazywał i zaciekawił. A. Myrta - bardzo dobrze przygotowany, tłumaczył wszystkie terminy wspinaczkowe górołazom, którzy jednak się nie wspinają i te pojęcia mogą być dla nich obce, znalazł ciekawy motyw przewodni wykładów i udało mu się go zrealizować. R. Fronia - ma talent do opowiadania, słuchało się z przyjemnością. Pokaz zdjęć - Jelcz i film - Jelcz - ciekawe; sala kinowa - bardzo mała przestrzeń dla własnych nóg, jeśli ktoś ma więcej wzrostu niż 170 cm. W przypadku dłuższych filmów - rezygnuję, bo ja nie dam rady wysiedzieć z przykurczonymi kolanami, nawet na najbardziej interesującym filmie.
Koniecznie trzeba powtórzyć.

Polecane