Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 30-06-2024

Stadion Miejski - Białystok

ul. Słoneczna 1, 15-323 Białystok

SPRAWDŹ WYDARZENIA

Stadion Miejski w Białymstoku

Stadion Miejski jest niepowtarzalnym obiektem o bardzo charakterystycznym wizerunku. Umożliwia spotkania kibiców oraz wspólne rozwijanie pasji do sportu trenującym w różnorodnych dyscyplinach. Poczynając od oczywiście piłki nożnej znajdziemy tu też: rugby, zapasy, tenis stołowy, łucznictwo sportowe, sztuki walki, rolkarstwo, gimnastykę artystyczna, lacrosse, szachy, biegi masowe, streetball i sporty samochodowe.
Jednakże bycie centrum wydarzeń sportowych to nie jedyna dziedzina, w której Stadion w Białymstoku prężnie się rozwija. Ważną częścią jest pełnienie funkcji społecznej. Duży nacisk jest stawiany na upowszechnienie kultury poprzez udostępnienie mieszkańcom przestrzeni i wyposażenia. Stanowi to idealne połączenie dla osób, którzy poza kondycją fizyczną uzyskują ukulturalnienie dostępne na wyciągnięcie ręki.
Kolejną cechą Stadionu jest jego wielofunkcyjność na wielu płaszczyznach. Można organizować tu różnorakie eventy. Od wydarzeń kilkuosobowych, przez szkolenia, targi, konferencje, festiwale czy koncerty. Dzięki temu możliwe jest przygotowywanie nie tylko sportowych wydarzeń.

Stadion - obiekt

Stadion Miejski jest już wcześniej wspomnianą wizytówką Białegostoku z racji również faktu, że jest to jedyny taki obiekt w północno-wschodniej Polsce. Charakteryzuje się niepowtarzalną i ciekawą architekturą a jego dużą zaletą jest doskonałe skomunikowanie z centrum miasta. Ma zadaszone trybuny dzięki czemu nie jest aż tak podatny na zmiany pogodowe. Ciekawostką jest, że w ciągu pierwszych 5 lat funkcjonowania Stadionu odwiedziło go aż 2 miliony osób!

Stadion dla niepełnosprawnych

Stadion zapewnia udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz obiektu. Na parkingu i dostępnych miejscach parkingowych widnieją odpowiednie oznakowania. To samo dotyczy dróg dojścia na sektory przeznaczone osobom z ograniczoną sprawnością. Idąc dalej promenada prowadząca na trybuny została wybudowana pod takim kątem, aby była jak najbardziej komfortowa w użytkowaniu dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Droga od parkingu aż do miejsc dla osób niepełnosprawnych jest pozbawiona progów i schodów.
Udogodnienia znajdują się na terenie całego obiektu, dotyczy to też toalet i wind. Uczestnicząc w różnych wydarzeniach, osoby niepełnosprawne mają możliwość korzystania z optymalnie wyposażonych toalet. Za to w windach znajdują się specjalne oznaczenia napisane za pomocą alfabetu Braille’a.

Ważne daty z życia Stadionu

W maju w 2010 roku doszło do historycznego momentu podpisania umowy na budowę Stadionu Miejskiego w Białymstoku. Zaledwie 5 miesięcy później wmurowano kamień węgielny pod jego budowę. Po pracowitych 3 latach został ukończony pierwszy etap budowy a po kolejnym roku drugi etap budowy. Dokładnie 18 października 2014 roku czyli 4 lata od rozpoczęcia budowy odbył się mecz otwarcia świętujący zakończenie budowy Stadionu.

Stadion Miejski – bilety

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą Stadionu w Białymstoku zarówno kulturalną jak i sportową. Bilety na wydarzenia mogą Państwo zakupić już dziś na stronie biletyna.pl