Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 30-06-2024

Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej - Gdynia

Plac Grunwaldzki 1, 81-372 Gdynia

SPRAWDŹ WYDARZENIA

Fabia Rebordao - Ladies' Jazz Festival

 KUP BILET

Julia Fordham - Ladies' Jazz Festival

 KUP BILET

Kayah Jazzayah - Ladies' Jazz Festival

 KUP BILET

TAKE 6 - Ladies' Jazz Festival

 KUP BILET

Karuzela Gna 2 - NOWA EDYCJA

 KUP BILET

Karuzela Gna 2 - NOWA EDYCJA

 KUP BILET

Władca Much - spektakl Och-Teatru

 KUP BILET

Władca Much - spektakl Och-Teatru

 KUP BILET

Stare Dobre Małżeństwo

 KUP BILET

Kortez - Naucz Mnie Tańczyć: Wiosna Tour

 KUP BILETNajwiększy Teatr Muzyczny w Polsce znajduje się w mieście, które jest symbolem szybkiego i dokładnie zaplanowanego rozwoju. Każdemu znaczącemu wydarzeniu w historii tej instytucji kulturalnej towarzyszy wspaniała premiera. Kiedy inaugurowano działalność Teatru Muzycznego w Gdyni, co miało miejsce 18 maja 1958 roku, wystawiono operetkę „Bal w operze” inscenizowaną i wyreżyserowaną przez Danutę Baduszkową, późniejszą dyrektorkę Teatru i jego patronkę. Od tego czasu na deskach scen Teatru miało miejsce ponad 340 premier różnych widowisk muzycznych – operetek, musicali, spektakli baletowych, kabaretowych, spektakli kameralnych i innych form, w których muzyka wiedzie prym.

W największym teatrze muzycznym nie może zabraknąć najbardziej rozpoznawalnych światowych tytułów, toteż przeglądając historyczny repertuar można się natknąć na takie wspaniałe przedstawienia jak: „Jesus Christ Superstar”, „Skrzypek na dachu”, „Le Miserables (Nędznicy)”, „Evita”, „Hair”, „Chicago”, „Lalka”, „Shrek”, „Chłopi”, „Notre Dame de Paris” czy „Wiedźmin”. Wiele z nich jest ciągle wystawianych, dlatego warto często odwiedzać w naszym serwisie zakładkę „Teatr muzyczny im. Danuty Baduszkowej nadchodzące wydarzenia”, by nie przegapić możliwości zobaczenia na własne oczy kolejnej wspaniałej inscenizacji.

Teatr Muzyczny Gdynia – gospodarz wspaniałych festiwali i imprez muzycznych

Gdyński Teatr Muzyczny może pomieścić na trzech scenach (Duża Scena, Nowa Scena i Sala Kameralna) łącznie ponad 1500 widzów. Magiczne miejsca przyciągają wielkie osobowości. . W Teatrze Muzycznym w Gdyni uważny gość może natknąć się na ślady pozostawione w nim w różnej formie przez tak wybitnych artystów, jak Agnieszka Osiecka, Małgorzata Ostrowska, Krystyna Prońko, Jerzy Stuhr, Marek Piekarczyk, Stan Borys, Piotr Kusiewicz, Wiesław Ochman, Ernest Bryll.

Choć trudno to sobie wyobrazić, rocznie Teatr Muzyczny odwiedzany jest przez 100 tysięcy widzów. Każdy z nich znajduje w ofercie coś interesującego dla siebie. Cyklicznie odbywają się tutaj takie imprezy jak: Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, Festiwal Szekspirowski, Ladies’ Jazz Festival oraz Festiwal Teatrów Muzycznych. Wszystkie wymienione festiwale są dla widzów wspaniałą okazją do ciągłego trzymania ręki na pulsie najważniejszych zjawisk zachodzących w polskiej kulturze a dla uczestniczących w nich artystów potwierdzeniem ich ważnej roli w kształtowaniu tej kultury. Oczywiście – bilety na te imprezy można zamówić w naszym serwisie.

Aby przyszłość Teatru Muzycznego w Gdyni była jeszcze wspanialsza

Niezwykle istotną częścią działalności Teatru Muzycznego w Gdyni jest edukacja muzyczna i sceniczna przyszłych pokoleń artystów, którzy w przyszłości będą zapewne stanowić najpopularniejsze nazwiska na afiszach reklamujących kolejne wspaniałe premiery. W budynku Teatru swoją siedzibę ma działające od 1966 roku Państwowe Policealne Studium Wokalno-Aktorskie im. Danuty Baduszkowej – jedyna w Polsce uczelnia kształcąca aktorów dla teatrów muzycznych. Teatr Muzyczny Junior jest z kolei propozycją dla najmłodszych adeptów sztuki. W ramach zajęć prowadzonych od 1990 roku dzieci i młodzież mogą uczęszczać na warsztaty aktorskie, wokalne i dramatyczne. Mogą szkolić dykcję i ruch sceniczny, taniec współczesny i techniki klasyczne, akrobatykę, step, a nawet jogę. Dzięki temu uzyskują coraz większą świadomość swojego ciała i wykonywanych na scenie ruchów.

Teatr muzyczny im. Danuty Baduszkowej – nadchodzące wydarzenia

Warto regularnie odwiedzać nasz serwis, aby móc zakupić bilety na nadchodzące wydarzenia. Będą wśród nich zarówno wielkie premiery, o których długo i głośno będzie się rozmawiać w doborowym towarzystwie, jak i mniejsze przedstawienia, w których kameralna publiczność będzie odbierać i na swój sposób interpretować płynące ze sceny emocje. Bez względu na formułę i scenę, na której nadchodzące przedstawienia i imprezy będą organizowane, możesz mieć pewność, że zawsze będą to wydarzenia zjawiskowe. Zapraszamy!