Wydarzenia Piaseczno 2024/2025 | Imprezy i atrakcje

Dodaj do ulubionych
Ulubione

Wydarzenia Piaseczno 2022/2023 | Imprezy i Atrakcje – Biletyna.pl

Piaseczno położone jest w województwie mazowieckim, sąsiaduje z warszawskim Ursynowem. Jego początki sięgają XIII wieku, co czyni go jednym z najstarszych miast Mazowsza. W mieście tym można zobaczyć wiele zabytków, a także wybrać się na interesujące wydarzenia kulturalne. Jeśli chcecie być na bieżąco z ofertą kulturalną tego miasta, zapraszamy do skorzystania z naszego serwisu.

Wydarzenia Piaseczno 2023/2024 – bilety na koncerty i inne widowiska

Piaseczno przygotowało szeroką ofertę kulturalną dla mieszkańców i turystów, którzy odwiedzają to piękne miasto. W Piasecznie można wziąć udział w różnych koncertach, spektaklach teatralnych, występach grup kabaretowych czy stand-upowych. Skąd jednak brać informacje na temat nadchodzących premier? Aby zawsze być na bieżąco, warto śledzić nasz serwis. Biletyna.pl to miejsce, które powstało specjalnie z myślą o miłośnikach szeroko pojętej kultury. Wystarczy zasubskrybować nasz newsletter i pobrać aplikację mobilną, aby dostawać powiadomienia o nowych wydarzeniach mających miejsce w wybranej miejscowości. Dodatkowo w naszym portalu możecie kupić bilety na atrakcje, które Was najbardziej zainteresowały.

Atrakcje Piaseczno 2023/2024 – co warto zobaczyć?

W Piasecznie warto odwiedzić rynek, który zdobią kolorowe i zabytkowe kamienice. W miejscowości tej znajdują się również budynki historyczne, np. szpital z czasów Powstania Warszawskiego i remiza OSP z XX w. Warty odwiedzenia jest także kirkut i mykwa, które przypominają o bogatej historii Żydów w Piasecznie. Duże wrażenie na fanach architektury sakralnej z pewnością zrobi kościół Św. Anny z XVI w. w stylu późnogotyckim. Co więcej, w mieście tym ulokowane są również miejsca dla miłośników przyrody, takie jak piękny Park Miejski, zwany Chyliczkowskim czy Lasy Chojnowskie. Świetne na piesze i rowerowe wycieczki są również górki Szymona. Na koniec można przejechać się kolejką wąskotorową.

Imprezy Piaseczno 2023/2024 – Centrum Kultury i inne miejsca warte odwiedzenia

Główną instytucją kulturalną w tym mieście jest Centrum Kultury w Piasecznie, w którym odbywają się spektakle teatralne, koncerty oraz inne ciekawe wydarzenia. Centrum Kultury jest ponadto miejscem, w którym można uczestniczyć w zajęciach dla dzieci i dorosłych. W ramach tej placówki działa również: Dom Kultury, Strefa Kultury, Przystanek Kultura oraz Kluby Kulturalne. W Piasecznie można również wstąpić do kawiarni i klubów, w których często organizowane są różne wydarzenia dla gości. Dobrym przykładem jest Club Puzzel. Co więcej, w Piasecznie odbywają się cykliczne wydarzenia kulturalne, takie jak Piaseczyński Zlot Piosenki Różnej czy Open Hard Core Fest.