Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-08-2022

balet

Narodowy Balet Kijowski - Dziadek do Orzechów

balet

Narodowy Balet Kijowski - Dziadek do Orzechów

Narodowy Balet Kijowski - Dziadek do Orzechów - balet
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Prolog
W wigilię Bożego Narodzenia po zaśnieżonych ulicach małego niemieckiego miasteczka w pośpiechu biegną do domu prezydenta Zilberhausa odświętnie ubrani goście. Wśród przechodniów i Drosselmeyer - starszy radca sądu, wynalazca i mistrz zabawek. On przygotował wspaniałe bożonarodzeniowe prezenty dla dzieci Zilberhausa - jego chrześniaków Maszy i Fritza. Jednak szczęśliwe oczekiwanie na Boże Narodzenie dla Drosselmeyera przytłoczone jest lękiem: w sposób tajemniczy zniknęła jeden z lalek - Król Myszy.
Akt I
W domu prezydenta goście Zilberhausa z niecierpliwością czekają na rozpoczęcie święta. Wreszcie pojawia się przed nimi błyszcząca światłami choinka noworoczna.
W środku uroczystości pojawia tajemniczy gość w kostiumie czarodzieja. Opowiada on historię dzielnego księcia, który pokonał Króla Myszy. Obecni entuzjastycznie oglądają jego lalki taneczne, które dokładnie są podobne do prawdziwych ludzi - Arlekina, Arapa i Różową lalkę.
Dzieci rozpoznają w nieznajomym Drosselmeyera. Masza z radością przyjmuje podarunek ojca chrzestnego - zabawnego i niezgrabnego dziadka do orzechów. To nie jest tylko lalką, jest on przeznaczony do rozłupywania orzechów. Zabawa z dziadkiem do orzechów coraz bardziej fascynuje Maszę, to już jej wydaje się, że to w ogóle nie jest zabawka, ale żywy człowiek, chociaż brzydki, ale z delikatną i piękną duszą.
Brat Marii, Fritz, swawolnik i kpiarz, niechcący łamie dziadka do orzechów. Maria czule pociesza swego okaleczonego ulubieńca i delikatnie go kołysze.
Ostatni taniec - a goście wychodzą.
Noc. Malutka Masza nie może spać. Przezwyciężając strach, dziewczynka przyszła do sali, aby odwiedzić dziadka do orzechów. Nagle, w pokoju pojawia Drosselmeyer. To już nie jest tylko dobry ojciec chrzestny, a czarodziej. Po machnięciu przez niego ręką wszystko dookoła przeobraża się: ściany się rozsuwają , choinka zaczyna rosnąć. Wraz z nią ożywają i rosną zabawki.
Nagle spod podłogi pojawiają się myszy pod wodzą Króla Myszy. Dziadek do orzechów ustawia w szeregu ołowianych żołnierzyków i śmiało prowadzi ich do walki. Jednak siły są nierówne. Dziadek do orzechów jest pozostawiony samemu sobie wobec króla myszy i całe jego świty. Masza jest w rozpaczy: jej ulubiony jest w niebezpieczeństwie. Dziewczynka rzuca swój pantofelek na myszy, i one, przerażone uciekają we wszystkich kierunkach.
Dziadek do orzechów, magicznie został przekształcony w pięknego księcia przez Drosselmeyera, który dziękuje swej wybawicielce i zabiera ją do magicznego królestwa.
na szczycie. Lalki podążają za nimi.
Akt II
Masza i dziadek do orzechów - Książę w magicznej łodzi płyną po choinkowym królestwie. Wraz z nimi, czarodziej Drosselmeyer. Ale skradają się za nimi z tyłu myszy z Królem Myszy i nagle napadają na nich. Dziadek do orzechów - Książę znów odważnie podejmuje walkę i pokonuje wroga. Wszyscy radośnie świętują zwycięstwo. Masza i dziadek do orzechów - Książę są szczęśliwi - oni dotarli do królestwa marzeń.
Ale to wszystko to tylko sen ... minęła noc noworoczna, a wraz z nią przeminęły się cudowne sny. Masza, poczuła oddech bajecznych marzeń, obudziła się obok własnej choinki, w domu, z lalką - dziadkiem do orzechów na kolanach.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
WIĘCEJ

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Narodowy Balet Kijowski - Dziadek do Orzechów

byłam z córką 17-latka, świetnie się bawiłyśmy, znakomity prezent na mikołajki
09.12.2019 10:24
Nie jestem znawca baletu, ale występ ma się podobać. Bylismy z zona zachwyceni. Dziękujemy i prosimy o jeszcze....
09.12.2019 09:54
Pięknie stroje lekkość tańca klasyka super
08.12.2019 14:39
Narodowy Balet Kijowski - Dziadek do Orzechów
Chojnice, 07.12.2019
Centrum Park
Spektakl podobał mi się. Artyści tańczyli poprawnie. Jedyny mankament to, zbyt widoczne wygniecione dekoracje. W sumie uważam wieczór za bardzo udany.
BabciaOlka 08.12.2019 12:47
Narodowy Balet Kijowski - Dziadek do Orzechów
Chojnice, 07.12.2019
Centrum Park
Bardzo piękne widowisko. Magicznie wprowadza w atmosferę świąt 🎅🤶🤴👸🌲🎀🎁🎄
Daria 08.12.2019 10:46
Narodowy Balet Kijowski - Dziadek do Orzechów
Chojnice, 07.12.2019
Centrum Park
cudowny spektakl!
beata 06.12.2019 08:47
Wspaniałe widowisko. Bardzo wysoki poziom. Uczestnicy tańczyli z taką pasją, że tylko bić brawo. Aby więcej takich wydarzeń we Włocławku.
Aleksander 04.12.2019 15:40
Narodowy Balet Kijowski - Dziadek do Orzechów
Włocławek, 03.12.2019
Centrum Kultury "Browar B."
Przepiękne widowisko, które na długo zapada w pamięć.
Patrycja 10.12.2018 21:22
Narodowy Balet Kijowski - Dziadek do Orzechów
Częstochowa, 09.12.2018
Filharmonia Częstochowska
Super
Amuszek 06.12.2018 08:32
Narodowy Balet Kijowski - Dziadek do Orzechów
Kalisz, 05.12.2018
Aula UAM im. prof. Jerzego Rubińskiego

Polecane z kategorii balet