Podaruj swojemu dziecku niezapomniane emocje

Kup bilety online już teraz i podaruj swojemu dziecku niezapomnianą przygodę na ulubionym wydarzeniu

Podaruj bliskim niezapomniane emocje!

Kup voucher

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka obchodzimy w Polsce 1 czerwca. To święto wszystkich młodszych i starszych pociech. Każde dziecko z niecierpliwością czeka na ten dzień, dlatego warto już wcześniej zaplanować atrakcje i zakup prezentów. Dowiedz się więcej o tym święcie, a także sprawdź ciekawe pomysły na prezenty z okazji Dnia Dziecka.

Kiedy wypada Dzień Dziecka w Polsce i na świecie? Skąd wzięło się to święto?

20 listopada 1954 r. ONZ ustanowił Międzynarodowy Dzień Dziecka. Miał on podkreślić ideały i cele dotyczące praw dziecka, które zawarte są w Karcie Narodów Zjednoczonych. Na całym świecie Dzień Dziecka obchodzony jest w różnych terminach. W Polsce, Niemczech i Chinach wypada on 1 czerwca, we Francji 6 stycznia, w USA – w drugą niedzielę czerwca.

W Polsce początki Dnia Dziecka datuje się na 1929 r. Inicjatorem obchodów był Polski Komitet Opieki nad Dzieckiem. Wówczas święto wszystkich pociech obchodzono 22 września. Rankiem dzieci i rodzice wybierali się na mszę świętą, a po niej wędrowali do szkół, gdzie odbywały się przedstawienia, gry i konkursy. W 1952 r. we wszystkich ówczesnych państwach bloku socjalistycznego datę Dnia Dziecka zmieniono na 1 czerwca.

Prezenty na Dzień Dziecka – co dać pociechom?

Przy rozmawianiu o prezentach na Dzień Dziecka pierwszym pomysłem, jaki przychodzi większości osób do głowy, jest zakup zabawek. Wymarzone klocki, lalki czy samochody na pewno wywołają uśmiechy na twarzach dzieci. Z czasem jednak nawet najlepsze zabawki znudzą się pociechom. Co zatem kupić ukochanemu dziecku?

Jak wiadomo, wspomnienia są bezcenne i zostają z nami na długo. W Dzień Dziecka warto więc wybrać się całą rodziną na wspólne celebrowanie tego święta. Idealnym pomysłem są więc bilety na wydarzenia z okazji Dnia Dziecka. W różnych miejscowościach w Polsce organizowane są ciekawe wydarzenia na Dzień Dziecka – spektakle, koncerty czy rodzinne pikniki, podczas których każdy członek rodziny będzie z pewnością bawił się fantastycznie. Dnia 1 czerwca kina, muzea i inne instytucje przygotowują multum atrakcji dla młodszych i nieco starszych dzieci oraz młodzieży. Bilety na wydarzenia z okazji Dnia Dziecka rozchodzą się w mgnieniu oka, dlatego zamów je dużo wcześniej za pośrednictwem naszego serwisu.

Pomysły na prezenty z okazji Dnia Dziecka – jak jeszcze można celebrować ten dzień?

Wspólne wyjście do teatru lub kina może być świetnym rozpoczęciem bądź zwieńczeniem Dnia Dziecka. Poza tym warto również postawić na inne ciekawe aktywności. Razem można wybrać się na wycieczkę rowerową lub zagrać w koszykówkę albo inne gry zespołowe.
Co jeszcze może okazać się świetnym pomysłem na prezent dla dziecka? Dzieci w każdym wieku kochają odkrywać świat i nabywać nowe umiejętności. Właśnie dlatego warto wybrać się do zoo, ogrodu botanicznego, palmiarni czy planetarium. Ponadto na pewno wiele dzieci ucieszy się z warsztatów plastycznych, technicznych, robotyki, tanecznych czy innych. Na takie zajęcia można wybrać się wraz z dzieciakami lub zaprosić ich przyjaciół. Razem zabawa będzie znacznie lepsza.