Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

festiwal

27. OFPA 2023 - Koncert laureatów i koncert Ani Dąbrowskiej

festiwal

27. OFPA 2023 - Koncert laureatów i koncert Ani Dąbrowskiej

27. OFPA 2023 - Koncert laureatów i koncert Ani Dąbrowskiej - festiwal

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

27. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej OFPA 2023.
Koncert laureatów 27.OFPA i koncert ANI DĄBROWSKIEJ

Niedziela, 24 września, godz. 17:00, Fundacja Elektrowni Rybnik, ul. Podmiejska 43 w Rybniku.

Koncert laureatów 27. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA 2023 – wieczór rozpocznie występ laureatów 27. OFPA, gwiazdą wieczoru będzie ANIA DĄBROWSKA.

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej OFPA od ponad 25 lat jest miejscem prezentacji najwybitniejszych osiągnięć ruchu muzycznego oraz popularyzacji piosenki literackiej. Laureatami głównych nagród festiwalu byli m.in. Joanna Liszowska, Katarzyna Dąbrowska, Dorota Osińska, Joanna Lewandowska, Iwona Loranc, Wojciech Brzeziński i Piotr Rogucki. OFPA to festiwal umożliwiający sprawdzenie się w formule konkursowej tym, którzy „uprawiają” piosenkę literacką, autorską, kabaretową, poetycką czy aktorską. W festiwalu może wziąć udział wokalista, który ukończył 16 lat
i przygotuje 2 piosenki artystyczne w języku polskim z własnego wyboru (z gatunku piosenki poetyckiej, autorskiej, aktorskiej) z jednym akompaniatorem, lub akompaniamentem własnym.

ANIA DĄBROWSKA– Pierwsza Dama Polskiego Popu. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka. Dotychczas nagrała siedem płyt, z których każda pokryła się platyną: „Samotność po zmierzchu” (2004) „Kilka historii na ten sam temat” (2006) „W spodniach czy w sukience?” (2008) „Ania Movie” (2010) „Bawię się świetnie” (2012) „Dla naiwnych marzycieli” (2016) „The Best Of” (2017) Jej krążki rozeszły się w sumie w ponad 500 000 egzemplarzy!

Każdy kolejny album przynosił Annie Dąbrowskiej wiele nagród branżowych. Jest jedną z najczęściej nagradzanych Fryderykami polskich artystek, na swoim koncie ma już 25 nominacji i 9 statuetek.
W 2004 roku doceniono ją jako Wokalistkę Roku, Nową Twarz Fonografii i za Album Roku Pop (Samotność po zmierzchu). W 2006 roku ponownie została Wokalistką Roku z Albumem Roku Pop (Kilka historii na ten sam temat), a jej utwór „Trudno mi się przyznać” zgarnął nagrody w kategorii Piosenka Roku i Wideoklip Roku. W 2011 kolejny Fryderyk, tym razem za teledysk do piosenki „Bang, Bang”, a w 2017 roku za Album Roku Pop (Dla naiwnych marzycieli). W 2019 roku Anna Dąbrowska otrzymała honorowy tytuł Ambasadora Województwa Lubelskiego.

Po ponad dwuletniej przerwie laureatka 9 Fryderyków, której każdy z sześciu albumów studyjnych pokrył się platyną, stworzyła kolejną perełkę będącą połączeniem energetycznych, synthpopowych brzmień, zapadających w pamięć riffów i elektryzującego głosu artystki. Singiel „Ktoś inny” traktuje
o ewolucji relacji damsko-męskich i o tym, że ludzie często udają kogoś, kim nie są: „Ktoś inny”
to opowieść o tym, że dziś wiele relacji rodzi się w Internecie. Współczesny świat daje ku temu wiele możliwości. Zakładamy konta w mediach społecznościowych, tworzymy profile w aplikacjach i na portalach randkowych, niekoniecznie pokazując się takimi, jakimi jesteśmy na co dzień, ale takimi, jakimi chcemy, żeby nas widziano. Czasem wystarczy jedno spotkanie, by okazało się, że stoi przed nami ktoś zupełnie inny, a my zwyczajnie „daliśmy się nabrać”. (Ania Dąbrowska)

Organizatorem 27. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA 2023 jest Fundacja Elektrowni Rybnik należąca do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: 27. OFPA 2023 - Koncert laureatów i koncert Ani Dąbrowskiej


Jak działają recenzje?

Brak recenzji

Polecane z kategorii festiwal