Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

festiwal

„Wisławie – Grażyna”

festiwal

„Wisławie – Grażyna”

„Wisławie – Grażyna” - festiwal

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Spektakl słowno-muzyczny w wykonaniu Grażyny Szapołowskiej, dedykowany polskiej noblistce Wisławie Szymborskiej w 100-lecie jej urodzin. Na program składają się m.in. takie wiersze jak „Nic dwa razy się nie zdarza”, „Portret kobiecy” czy „Muzeum”, uzupełniane wspomnieniami o poetce. Grażynie Szapołowskiej na scenie towarzyszyć będzie Piotr Makarski. Spektakl powstał na podstawie scenariusza i w reżyserii Katarzyny Jungowskiej, autorem muzyki jest kompozytorka Karo Glazer, a światła wyreżyserowała Jacqueline Sobiszewski. Spektakl ze specjalnym udziałem Natalii Lesz wcielającej się w rolę Wisławy Szymborskiej.

Spektakl zrealizowany pod patronatem honorowym Fundacji Wisławy Szymborskiej.

Wydarzenie odbywa się w ramach Festiwalu Nowe Oświecenie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Podaruj bliskim niezapomniane emocje!

Kup voucher

Recenzje i opinie: „Wisławie – Grażyna”


Jak działają recenzje?
Znakomite widowisko słowno-muzyczne, wspaniały występ aktorski w ciekawej technicznie aranżacji, więcej takich projektów, brawo!
Jolanta 07.11.2023 21:52
Świetnie wyreżyserowane i zagrane
Anita 30.10.2023 09:26
W sumie to jestem rozczarowana... Duuuże braki organizacyjne :(. Najpierw spore opóźnienie rozpoczęcia wydarzenia, bo za mała przerwa pomiędzy poprzednią i "naszą" imprezą w tej samej sali. Ludzie z dwóch wydarzeń stłoczeni w holu, a większość to seniorzy. Potem niedopracowany spektakl, brak synchronizacji prowadzącego z prezentacją na ekranie, conajmniej 5 razy aktor nie zdążył wygłosić swojej kwestii, a już zaczynał się monolog Natalii Lesz (Szymborskiej) na ekranie - więc sporo kwestii umknęło. Chyba najlepiej wypadła Grażyna Szapołowska, ale bez szału. Nie podzielałam tylu braw i zachwytu. Spektakl wg mnie mocno niedopracowany. No ale generalnie jestem zadowolona, bo wiadomo - poezja Szymborskiej fantastyczna, a ponadto udało mi się chwilę porozmawiać po spektaklu z uwielbianym przeze mnie panem Michałem Rusinkiem :).
Eskimos 29.10.2023 23:24
Ciepłe, klimatyczne wydarzenie artystyczne. Doskonale widowisko multimedialne. Natalia Lesz stworzyła wyważoną postać Szymborskiej pozwalając jednocześnie na bliskość z poetką. Bliskość ta była tym większa, że była uzupełniona dobrze dobranymi wierszami w pięknej interpretacji Grażyny Szapołowskiej.
29.10.2023 18:25
Wspaniałą reżyseria i wykonanie gorąco polecam niezapomniany wieczór
Inka 29.10.2023 10:25
Piękny poetycki spektakl. Gratulacje dla wykonawców i reżyserki.
BeataO 29.10.2023 09:48
100 lecie Szymborskiej to doskonała okazja aby to obejrzeć. Wspaniała Natalia Lesz , sensualna Grażyna Szapołowska i doskonały Piotr Makarski . Przedstawienie klimatyczne . Polecam
Kate 29.10.2023 09:02
Wspaniały spektakl!
AnkaAnka 29.10.2023 08:41
Spektakl doskonały -dopracowany w każdym szczegególe.Natalia Lesz jako Wisława Szymborska-najlepsza!!!
Barbara 29.10.2023 08:36
Wspanialy spektakl, oryginalna forma przedstawienia w polaczeniu z muzyka,poezja na zywo i ekranizacja zyciorysu Wislawy Szymborskiej. Spedzilismy z dziecmi wyjatkowy czas przeniesieni do swiata poezji i poznalismy rowniez jej historie zycia. Aktorzy na najwyzszym poziomie. Polecam wszystkim ten spektakl !
Anita 29.10.2023 08:34

Polecane z kategorii festiwal