film

Boże Ciało

film

Boże Ciało

Boże Ciało - Bilety do kina

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast tego jednak, popychany niemożliwym do spełnienia marzeniem, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i w przebraniu księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Boże Ciało

Mocny, kontrowersyjny ale dający dużo do myślenia
Było super. Domowe chipsy od gospodyń mistrz! Szkoda ze zabrakło jakiejś toalety na miejscu.
Wszystko ok, pokaz udany, dobra organizacja. Brakowało mi tylko jakiegoś oświetlenia na przed i po seansie.
Wspaniałe wydarzenie. Piękny film, dobra atmosfera i sąsiedztwo kościoła, w którym kręcone były sceny....
Film dobry ale trochę przereklamowany
Olostakol 09.03.2020 20:09
To dobry film ,taki prawdziwy. Myślę że pokazuje prawdziwy obraz polskich katolików. Mówią o sobie że są dobrzy,chodzą na wszystkie nabożeństwa, a nienawiść do drugiego człowieka zżera ich od środka
Miłośniczka kina 02.03.2020 17:22
Film dający do myślenia polecam.
taki sobie
Bardzo wartościowy film, wart obejrzenia i przemyślenia...
Ja się w ogóle nie bawiłem.Lepiej byłoby:jak oceniasz film?Film ciężki,niepotrzebne epatowanie widza sceną erotyczną,wulgaryzmami,krwawymi bójkami.Te elementy odciągają widza od przesłania filmu.
film w porządku
świetny film, nic dodać nic ująć...
grzegorz bielsko 12.02.2020 08:11
Film genialny!!! Oprawa technczna ze strony Kina super! PS. Tylko szkoda, że Oskara nie ma :-( ale sama nominacja to już na prawdę SUKCES!!!
selenka_35 11.02.2020 18:41
Ciekawy film choć mnie osobiście zaskoczyło nieco zakończenie. Jednak warto obejrzeć. Polecam.
film dobrze nagrany, dynamiczna akcja , ogląda się z przyjemnością
Świetny film
Świetny, warto obejrzeć
Poruszający
Warto było przyjść,by obejrzeć tak poruszający do głębi film. Każdy powinien go zobaczyć,by przemyśleć niektóre kwestie swojego życia.
Film zrozumiały tylko dla Polaków i to nie dla wszystkich.Ukazał polskie średniowiecze i polskiego rasowego katolika.Sami "dobrzy ludzie" zamieszkują wsie.Ponadto kult księdza szczególnie w małych miejscowościach robi wrażenie mimo już XXI w.A najważniejsze chyba starać się tak żyć, aby drugiemu nie robić krzywdy.Film niewątpliwie ukazuje ważny temat. Natomiast jest ubogi obrazowo i krajobrazowo,
Krzesła. Tragedia. Ok na wozie drabiniastym. Nigdy więcej. Nikomu nie polecam
Świetny film. Doskonali aktorzy!
Zaskakujący film z ciekawą fabułą. Dwie godziny bardzo szybko minęły w kinie.
fantastyczny film!!
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii film