film
Boże Ciało

film

Boże Ciało

Boże Ciało - Bilety do kina

Boże Ciało | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2019, 2020

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast tego jednak, popychany niemożliwym do spełnienia marzeniem, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i w przebraniu księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET
 KUP BILET
2D
 KUP BILET
24.10.2019, 17:30 Kino Lot
2D
 KUP BILET
2D
24.10.2019, 18:00 Kinoteatr Rondo
napisy
2D
 KUP BILET
napisy
2D
 KUP BILET
dubbing
2D
24.10.2019, 18:20 Kino Len
2D
 KUP BILET
2D
24.10.2019, 19:30 Kino Morskie Oko
 KUP BILET
 KUP BILET
2D
 KUP BILET
WIĘCEJ

Brak wydarzeń

Recenzje

film podobał mi się, choć bardzo smutny.
Jeden z lepszych polskich filmów. Nie cukierkowaty, a w pełni realistyczny i szczery, choć nikogo nie obrażający. Do ostatniej minuty trzyma w napięciu. Bardzo dobra gra Bartosza Bieleni. Diabeł o twarzy anioła, jak nikt inny idealnie pasował do roli - roli kapłana z krwi i kości, który mówi do mnie, a nie przemawia, a ja go słucham całą sobą, a nie tylko słyszę.
Beata 23.10.2019 08:46
Super. Polecam. Koniec filmu sprawia, że będzie kolejna część. :)
Ok.Sala tylko trochę mala.
film przecietny
stasiu52 21.10.2019 16:16
Trzeba koniecznie obejrzeć!
Niezły, chociaż spodziewałem się czegoś lepszego. 4/5
Paweł 21.10.2019 09:33
Dystrybucja biletów bardzo dobra Nagłośnienie bez uwag natomiast fotele niewygodne bardzo ograniczona przestrzeń siedzenia
Bardzo dobry film, świetne zdjęcia i dobra obsada. Polecam
Film był bardzo ciekawy, jesteśmy zadowoleni że się zdecydowalismy
alisskaa 20.10.2019 19:04
Film superfajny, niestety komfort oglądania już nie...
Tomek 20.10.2019 18:22
Mocno poruszający film, który daje do myślenia. Polecam!
Fabuła ciekawa, historia dość niespotykana, i zakończenie po którym widz pyta: jak to?, to już koniec? Brakło mi jednak konfrontacji z rzeczywistością, takiej notki co dalej działo się z głównym bohaterem, jakie były dalsze jego losy. Dobre, mocne kino, jednak po samej promocji filmu spodziewałam się czegoś innego, większego, jeszcze bardziej ach i och albo totalnego wbicia w fotel. Film wart obejrzenia.
Świetny film, zmuszający do myślenia i zweryfikowania swoich zachowań, swoich postaw. Smutny obraz naszej powierzchowności. Moim zdaniem dobrze zagrany. Chciałabym mieć takiego księdza
Nikt ważny 20.10.2019 12:37
Doskonały,przejmujący film, w którym historia Daniela jest tylko początkiem do głębszej refleksji nad tym co nas Polaków dzieli. Jak powszechna nienawiść, podziały, hejt dominują w dzisiejszych czasach.. Kościół którego rolą powinno być łagodzenie antagonizmów, dawanie ludziom oparcia i nadziei jest narzędziem w rękach władzy aby te podziały umocnić. Gorąco polecam miłośnikom kina z przesłaniem, sięgającego do wnętrza naszej duszy.
bardzo dobry film! trzymający w napięciu do końca! Polecam :)
Oskara nie zdobędzie
Były momenty słabego dźwięku wynikłe ze słanej dykcji aktorów.
Super. Polecam. 😊
Bardzo poruszający film. Trudno było po projekcji wstać z fotela i wyjść z kina.
Ta cisza na widowni i ludzie siedzący na krzesłach, nie zrywający się do wyjścia po zapaleniu świateł kończących seans to najlepsza recenzja filmu.
Koniecznie trzeba zobaczyć. Daje do myślenia. Główna rola - Bartosz Bielenia - świetna, przekonująca, z charyzmą, chłopak ma talent. Wątek filmu jakże Polski i zawsze żywy.
Film bardzo dobry. Główny bohater zasługuje na Oscara
Film może niezły, ale jednak nie do końca. Czegoś mu brakuje pomimo świetnego pomysłu. Miałam wrażenie jakby był... niedokończony. Inna rzecz, to te przekleństwa bez których polski film nie wyobraża sobie istnienia. Za dużo. Dużo za dużo. Świetna rola Aleksandry Koniecznej.
Film pierwsza klasa ! Polecam
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane