Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

film

Holy Spider

film

Holy Spider

Holy Spider - film

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Ali Abbasi („Granica”) sięga po opartą na faktach historię seryjnego zabójcy pracownic seksualnych z irańskiego miasta Meszhed. Mężczyzna twierdził, że chciał tylko „oczyścić” ulice ze zła. Z pomocą grającej dziennikarkę śledczą Zar Amir-Ebrahimi (nagroda dla aktorki w Cannes) reżyser ukazuje rzeczywistość, w której brutalnym szaleńcom tylko się przyklaskuje, a walczące o życie kobiety uważa za bezwartościowe. Porażający thriller o świecie, który wydaje się aż nadto znajomy.

Ali Abbasi shocked audiences with his freewheeling attitude to the sex life of trolls in Border. He now moves on to a serious subject in this film based on a true story about a serial killer who targeted sex workers in Iran in the early 2000s. The killer claimed that he only wanted to "cleanse" the streets of evil, and a lot of people felt he was right. With the help of Zar Amir-Ebrahimi, the first Iranian woman to win the best actress award in the Cannes main competition, Abbasi shows a world where violent lunatics get applause while women fighting for their survival are considered worthless. This world, akin to a thriller, sounds familiar. However, instead of solving puzzles, the director focuses on a society that has already made up its mind. Apparently, violence is excusable if a respected man commits it, one who claims he’s trying to protect children from corruption. However, in Holy Spider – a film that Abbasi ultimately made in Jordan – women who are killed with impunity are people, not the anonymous victims disowned even by their own families.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

30.11.2023, 21:00 Kino Kameralne Cafe
napisy
2D
 KUP BILET
napisy
2D

Brak wydarzeń w: Gdańsk

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Holy Spider


Jak działają recenzje?
Przejmujący film, dający wiele do myślenia.
ilois 25.05.2023 21:32
Całość na bardzo duży plus. Wprowadzenie do filmu ciekawe i dobrze przygotowane. Seans kameralny ale w takiej tematyce to tylko zaleta
Klaudia 16.05.2023 10:00
Bardzo dobry film, choć trudny i przygnębiający. Jest to obraz, który zostaje z widzem na długo jeszcze po seansie. Po filmie bardzo ciekawa i żywa dyskusja. Mam nadzieję, że będziemy spotykać się częściej.
Nika 19.04.2023 10:35

Pytania i odpowiedzi (FAQ)

  • Przejmujący film, dający wiele do myślenia.

    ilois 25.05.2023 21:32


  • Całość na bardzo duży plus. Wprowadzenie do filmu ciekawe i dobrze przygotowane. Seans kameralny ale w takiej tematyce to tylko zaleta

    Klaudia 16.05.2023 10:00


  • Bardzo dobry film, choć trudny i przygnębiający. Jest to obraz, który zostaje z widzem na długo jeszcze po seansie. Po filmie bardzo ciekawa i żywa dyskusja. Mam nadzieję, że będziemy spotykać się częściej.

    Nika 19.04.2023 10:35


Polecane z kategorii film