Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 30-06-2024

Pianoforte

Bilety

Brak wydarzeń w: Pruszków

Brak wydarzeń w: Pruszków

Podaruj bliskim niezapomniane emocje!

Kup voucher

Recenzje i opinie: Pianoforte


Jak działają recenzje?
"Państwo się nie bawili" tylko przeżywali razem z uczestnikami konkursu o którym traktuje film ogromne emocje , stres i wzruszenie . Fantastycznie, oddana atmosfera i cała otoczka towarzysząca konkursowi pianistycznemu.
08.05.2024 20:22
Z zapartym tchem śledziłam losy głównych bohaterów reportażu z ostatniego Konkursu Chopinowskiego, ich przeżycia, zachowania, stosunek ich najbliższego otoczenia do sytuacji, w której się znaleźli ich wychowankowie. Jedni mieli szczęście "być w rękach" wymagających, ale wspierających mentalnie opiekunów. Niestety, nie wszystkim takie szczęście dopisało - żal ściskał serce, gdy niezwykle utalentowana zaledwie 17-letnia Rosjanka Eva była psychicznie miażdżona przez swoją profesorkę. Uważam, że zauważalny był wpływ polityki na końcowe oceny Jury - wojna, na którą młoda pianistka przecież nie miała żadnego wpływu - sprawił, że jej wspaniałe występy we wszystkich etapach konkursu przeszły niezauważone, nie zostały w żaden sposób nagrodzone. Jedyną nagrodą dla niej pozostał występ z orkiestrą w finale - satysfakcja, na którą ciężko zapracowała latami przygotowań. Przykro było słuchać, gdy jedyne co przewodnicząca Jury - prof. Zydroń, gratulując Evie występu niejako podkreśliła, że Eva ma jeszcze czas na nagrody, osądzając, że na pewno jeszcze przystąpi do Konkursu. Gdy pozostali finaliści Konkursu mogli cieszyć się z pokonkursowych występów na całym świecie, dla niej jednej świat był niedostępny.
Doris 08.05.2024 18:18
Świetny film, bardzo ciekawie i z humorem zrobiony. A pokazuje przygotowanie i udział młodych, zdolnych pianistów w Konkursie Chopinowskim , ich smutki i radości.
Anna I. 08.05.2024 08:32
Wspaniale kino! Super klimat :)
AllySh 04.04.2024 08:28
Super klimatyczne miejsce, bardzo mi się podobało, można postawić nawet kawkę przy krześle!
Łukasz S.kyWalker 17.03.2024 13:03
Produkcja na miarę światową - dokument, który przeżywa się jak film. Historie zawierają w sobie zarówno dozę autentyczności jak i tej "opowiadającej" magii niczym dobrze napisany scenariusz. Realizacja sprawiła, że siedziałem zastygły w bezdechu co najmniej 10 razy w ciągu seansu. Na koniec dokumentu pozostaje taki gorzko-słodki posmak, choć niknie w nim oczywiście subiektywizmu. Biedni pianiści!!! (recenzja pianisty).
Mateusz 10.03.2024 21:36
Świetny film
07.03.2024 12:48
Witam. Jestem pianistką i uważam, że film był słaby, pokazał stres kilku pianistów ostatniego konkursu i ich rygorystycznych nauczycieli, gdzie główne światło padało na Rosjankę (a wczasach wojny to nie na miejscu)... Od strony psychologicznej prawdziwy, kto nie zna tego, to może zobaczyć. Oczekiwałam filmu konkursu na przestrzeni lat, historie ludzi, ciekawe wypowiedzi, droga na szczyt jak w sporcie - to by było piękne. Pozdrawiam
Izabela 07.03.2024 08:45
BYŁO OK, ładne miejsce, kawiarenka OK.
iw 07.03.2024 08:29
Polecam
Aga 11.02.2024 17:15
Wspaniały film dokumentalny
Janusz 11.02.2024 15:49
Dla tych, którzy lubią muzykę Chopina, śledzą Konkurs Chopinowski - film doskonały. Pozwala zajrzeć za kulisy ale też zrozumieć pianistów, uczestników konkursu. Dodatkowy atut - klimatyczne Kino Kameralne w Gdańsku
Leo 11.02.2024 09:04

Pytania i odpowiedzi (FAQ)

 • "Państwo się nie bawili" tylko przeżywali razem z uczestnikami konkursu o którym traktuje film ogromne emocje , stres i wzruszenie . Fantastycznie, oddana atmosfera i cała otoczka towarzysząca konkursowi pianistycznemu.

  08.05.2024 20:22


 • Z zapartym tchem śledziłam losy głównych bohaterów reportażu z ostatniego Konkursu Chopinowskiego, ich przeżycia, zachowania, stosunek ich najbliższego otoczenia do sytuacji, w której się znaleźli ich wychowankowie. Jedni mieli szczęście "być w rękach" wymagających, ale wspierających mentalnie opiekunów. Niestety, nie wszystkim takie szczęście dopisało - żal ściskał serce, gdy niezwykle utalentowana zaledwie 17-letnia Rosjanka Eva była psychicznie miażdżona przez swoją profesorkę. Uważam, że zauważalny był wpływ polityki na końcowe oceny Jury - wojna, na którą młoda pianistka przecież nie miała żadnego wpływu - sprawił, że jej wspaniałe występy we wszystkich etapach konkursu przeszły niezauważone, nie zostały w żaden sposób nagrodzone. Jedyną nagrodą dla niej pozostał występ z orkiestrą w finale - satysfakcja, na którą ciężko zapracowała latami przygotowań. Przykro było słuchać, gdy jedyne co przewodnicząca Jury - prof. Zydroń, gratulując Evie występu niejako podkreśliła, że Eva ma jeszcze czas na nagrody, osądzając, że na pewno jeszcze przystąpi do Konkursu. Gdy pozostali finaliści Konkursu mogli cieszyć się z pokonkursowych występów na całym świecie, dla niej jednej świat był niedostępny.

  Doris 08.05.2024 18:18


 • Świetny film, bardzo ciekawie i z humorem zrobiony. A pokazuje przygotowanie i udział młodych, zdolnych pianistów w Konkursie Chopinowskim , ich smutki i radości.

  Anna I. 08.05.2024 08:32


 • Wspaniale kino! Super klimat :)

  AllySh 04.04.2024 08:28


 • Super klimatyczne miejsce, bardzo mi się podobało, można postawić nawet kawkę przy krześle!

  Łukasz S.kyWalker 17.03.2024 13:03


 • Produkcja na miarę światową - dokument, który przeżywa się jak film. Historie zawierają w sobie zarówno dozę autentyczności jak i tej "opowiadającej" magii niczym dobrze napisany scenariusz. Realizacja sprawiła, że siedziałem zastygły w bezdechu co najmniej 10 razy w ciągu seansu. Na koniec dokumentu pozostaje taki gorzko-słodki posmak, choć niknie w nim oczywiście subiektywizmu. Biedni pianiści!!! (recenzja pianisty).

  Mateusz 10.03.2024 21:36