inne

15. GRAND OFF Festiwal w Pegazie

inne

15. GRAND OFF Festiwal w Pegazie

15. GRAND OFF Festiwal w Pegazie - inne
Dodaj do ulubionych
Ulubione
  1. GRAND OFF Festiwal w Pegazie

Kino Pegaz zaprasza na pokaz dziesięciu nagrodzonych filmów krótkometrażowych.

Na widzów czeka jedenaście kategorii festiwalowych:

NAJLEPSZA FABUŁA: Friend, reż. Andrey Svetlov (Białoruś).
„Przyjaciel” to film o dwóch uczniach. Jeden z nich marzy o nowym smartfonie, drugi o prostej przyjaźni. Przypadkowo razem znajdują się w sytuacji, z której będą musieli się wydostać. To bogata historia doprawiona dziecięcym awanturnictwem i lekkim humorem.

NAJLEPSZA REŻYSERIA: April's Last Memories, reż. Nancy Cruz Orozco (Meksyk)
Camila i April dorastały razem w małym miasteczku na wybrzeżu i są najlepszymi przyjaciółkami. Kiedy rodzina April przeprowadzi się do miasta, ich drogi na zawsze będą musiały się rozejść. Żadna z dziewczyn nie wie, jak pożegnać się z ukochaną osobą.

NAJLEPSZY FILM POLSKI: Sukienka, reż. Tadeusz Łysiak (Polska)
Pożądanie, seksualność i fizyczność – to najgłębsze pragnienia, które Julia tłumi podczas pracy w przydrożnym motelu. Pewnego dnia jej droga krzyżuje się z przystojnym kierowcą ciężarówki, który wkrótce staje się obiektem jej fantazji...

NAJLEPSZY SCENARIUSZ: So long, Paris!, reż. Charles Dudoignon-Valade (Francja)
Słodko-gorzka komedia o zbuntowanym nastolatku, która po niespodziewanym spotkaniu z kochankiem jego ojca akceptuje rozwód rodziców.

NAJLEPSZY MONTAŻ: My Fathers's Napleć, reż. Alessia Bottone (Włochy)
Giuseppe zawsze patrzył na horyzont, jakby było tam coś, za czym tęsknił, coś, co go uwolni. Jako młoda dziewczyna, jego córka, Alessia (reżyserka), widziała go dzień po dniu, jak wygląda przez okno, zawsze zastanawiając się, co tam jest, co tak mocno przykuwa jego uwagę.

NAJLEPSZA AKTORKA: Sukienka, reż. Tadeusz Łysiak / aktorka: Anna Dzieduszycka (Polska)
Pożądanie, seksualność i fizyczność – to najgłębsze pragnienia, które Julia tłumi podczas pracy w przydrożnym motelu. Pewnego dnia jej droga krzyżuje się z przystojnym kierowcą ciężarówki, który wkrótce staje się obiektem jej fantazji...

NAJLEPSZY AKTOR: Pappo e Bucco, reż. Antonio Losito / aktor: Massimo Dapporto/Augusto Zucchi (Włochy)
Elia i Aldo to dwaj eksklauni. Od lat mieszkają razem, odizolowani od wszystkich i wszystkiego. Aldo od dawna prosi Elię o pomoc w zakończeniu cierpienia spowodowanego chorobą. Elia próbuje odwieść go od tego w każdy możliwy sposób, dopóki nie zorientuje się, że stan Aldo jest poważniejszy, niż myślał.

NAJLEPSZY DOKUMENT: A Man in Chain, reż. Alireza Mirasadollah (Wielka Brytania)
Issa to 29-letni mężczyzna przykuty łańcuchami. W ciągu ostatnich 14 lat, przez zimę i lato, pory deszczowe i suszę, był przywiązany do grubego korzenia drzewa w pobliżu rodzinnej chaty. Nie może wyjść poza ziemski krąg, który wyznacza jego 2-metrowy metalowy łańcuch.

NAJLEPSZA ANIMACJA: Too Late, reż. Kinga Syrek (Polska)
Bohaterką filmu animowanego jest Edie Sedgwick, modelka, aktorka i gwiazda filmów Andy'ego Warhola. Film jednak nie opowiada o jej związku z Warholem, ale o relacji z jej toksycznym ojcem. Trudne dzieciństwo rzuciło cień na jej dorosłe, przesiąknięte alkoholem i narkotykami życie. Bohaterowie przedstawieni są w postaci sylwetek przypominających wycinanki z papieru lub lalki z teatru cieni.

NAJLEPSZA SCENOGRAFIA: Let me be, Dear, reż. Samira Damato (Malta)
Malta, rok 1964. Pewna rodzina pogrążona jest w finansowej i emocjonalnej zawierusze, gdy brytyjskie wpływy na Malcie zaczynają słabnąć. Aby uchronić matkę przed temperamentem ojca, Mariella, psotna dziewczynka, planuje się go pozbyć.

NAJLEPSZE ZDJĘCIA: Melting Landscapes Glaciers, reż. Pepe Molina Cruz (Hiszpania)
Ten dokument, ukazujący powolne, ale ciągłe topnienie lodowców i ich związek ze zmianami klimatu, został nakręcony na Antarktydzie, w Argentynie, Chile, na Grenlandii i Islandii. Badanie lodowców naszej planety jest kluczem do zrozumienia zmian klimatycznych

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: 15. GRAND OFF Festiwal w Pegazie

Brak recenzji

Polecane z kategorii inne