inne

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku "Żmudź - Kowno, Kiejdany, Kretynga, Kłajpeda, Połąga, Cytowiany, Kielmy, Taurogi i okolice"

inne

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku "Żmudź - Kowno, Kiejdany, Kretynga, Kłajpeda, Połąga, Cytowiany, Kielmy, Taurogi i okolice"

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku "Żmudź - Kowno, Kiejdany, Kretynga, Kłajpeda, Połąga, Cytowiany, Kielmy, Taurogi i okolice" - Bilety

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku
"Żmudź - Kowno, Kiejdany, Kretynga, Kłajpeda, Połąga, Cytowiany, Kielmy, Taurogi i okolice", prelekcja i prezentacja multimedialna: dr Mieczysław Żochowski - historyk, przewodnik i krajoznawca

Spotkanie poświęcone będzie opowieści o Żmudzi. To multimedialna wycieczka po jednej z części Rzeczypospolitej Obojga Narodów – Księstwa Żmudzkiego, należącego dawniej do Wielkiego Księstwa Litewskiego.

Akademia Krajoznawców, funkcjonująca od października 2014 roku, powstała we współpracy inicjatora projektu –Oddziału PTTK „Mazowsze” oraz domu Kultury Śródmieście. Celem przedsięwzięcia była i jest aktywizacja społeczna osób starszych poprzez edukację w różnych dziedzinach oraz uczestnictwo w różnorodnych formach życia społecznego i kulturalnego. Projekt popularyzuje także działalność PTTK w dzielnicy Śródmieście i Warszawie. Zajęcia w ramach Akademii prowadzone w Domu Kultury Śródmieście przy ul. Smolnej 9 są skierowane przede wszystkim do osób 50+, zarówno członków PTTK, jak i niezrzeszonych. W ramach Akademii w co drugą środę o godz. 16.30 odbywają się prelekcje z prezentacjami multimedialnymi na aktualne tematy historyczno-krajoznawcze oraz dokumentacja z wypraw do różnych krajów. Rozwinięciem niektórych z nich są wycieczki terenowe autokarowe i piesze. Prelegentami są zarówno doświadczeni krajoznawcy z Oddziału PTTK „Mazowsze”, jak i zaprzyjaźnieni krajoznawcy z innych oddziałów oraz spoza PTTK.

BILETY: 0 PLN

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku "Żmudź - Kowno, Kiejdany, Kretynga, Kłajpeda, Połąga, Cytowiany, Kielmy, Taurogi i okolice"

Brak recenzji

Polecane z kategorii inne