inne

Aktywne Popołudnie na Smolnej - Breaking

inne

Aktywne Popołudnie na Smolnej - Breaking

Aktywne Popołudnie na Smolnej - Breaking - Bilety

Aktywne Popołudnie na Smolnej BREAKING warsztat

PROWADZENIE: Łukasz Depa

Warsztat dla wszystkich, niezależnie od poziomu zaawansowania. Zajęcia mają na celu naukę podstawowych elementów tańca Breaking oraz pokazanie płynnych połączeń z innymi formami i technikami tańca oraz ruchu.

Warsztat dla osób 16+.

Breaking to taniec wymagający dużej sprawności fizycznej oraz systematycznego, intensywnego treningu, co pociąga za sobą zachowanie samodyscypliny. Z drugiej strony pozwala na dowolność ruchową, funkcjonuje poza normami, nie jest zamknięty w układach ani rytmach, jak inne tańce. Breaking pozwala na improwizację, daje możliwość wyzwolenia osobistej ekspresji.
Plan warsztatu:
podstawowe kroki w górze (Indian Step, Apache, Crossover) i parterze (Footwork), nauka podstawowych freezów, łączenie podstawowych kroków w parterze z freezami, nauka stania na rękach lub głowie oraz szereg ćwiczeń przygotowujących do wykonywania bardziej zaawansowanych elementów tańca Breaking. Bardzo ważne są też przy tym ćwiczenia rozciągające i siłowe, które będziemy wykonywać podczas warsztatów. Są to ćwiczenia, które wzmacniają tancerza, czynią go elastyczniejszym i mniej podatnym na kontuzje.

Łukasz Depa to wszechstronny tancerz, instruktor i choreograf pochodzący z Warszawy, znany również jako B-Boy Dep-One. Początek jego drogi i pasji tanecznej to rok 1999. Od tego czasu uczestniczył w licznych warsztatach w Polsce, Europie i USA, prowadzonych przez prekursorów / pionierów tańca Breaking oraz innych form tańca i ruchu, takich jak Capoeira, Hip-Hop Dance, Jazz, Salsa, akrobatyka. Dzięki temu zdobył fundamentalną wiedzę, warsztat i inspiracje do tworzenia własnego stylu, który był doceniany podczas prezentacji na wielu wydarzeniach Polskich i międzynarodowych.
Współtworzył spektakle i wydarzenia z Centrum Twórczości Narodowej, teatrami, szkołami tańca, domami kultury. Na co dzień właściciel szkoły tańca i ruchu „Break Away Academy”, której misją jest oderwanie uczestników od szarej rzeczywistości i zainspirowanie tańcem i ruchem oraz rozwojem własnej osobowości, świadomości ruchu i ciała, sprawności fizycznej i twórczego myślenia. Ponad to zajmuje się organizowaniem zawodów, festiwali, wydarzeń tanecznych oraz kursów i warsztatów. Aktywnie bierze udział w międzynarodowych wydarzeniach, takich jak: zawody taneczne, koncerty, festiwale filmowe, projekty/pokazy międzynarodowe, spektakle teatralne i inne imprezy promujące sztukę.
Brał udział m.in. w zawodach i festiwalach tanecznych: „Soul Cypher” (Gainesville), „Freestyle Session” (Los Angeles), „Energy Leve7” (Nowy Jork), „Break Free 5” (Houston), „Expo 2015” (Mediolan), „Karuzela Kultury” (Centrum Twórczości Narodowej), a także w projektach „Disney Pro XD” (film instruktażowy), „Warszawski Sen” – spektakl (Warszawa), „Instant Acts” – spektakl (Niemcy, Włochy).

Aktywne Popołudnie na Smolnej to cykl krótkich serii lub pojedynczych warsztatów różnych form ruchowych i tanecznych. Zajęcia odbywają się w sobotnie popołudnia w sali tanecznej Domu Kultury Śródmieście przy Smolnej 9.

Cena jednych zajęć: 20 zł

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Aktywne Popołudnie na Smolnej - Breaking

Brak recenzji

Polecane z kategorii inne