inne

Aktywne Popołudnie na Smolnej - Floor Work

inne

Aktywne Popołudnie na Smolnej - Floor Work

Aktywne Popołudnie na Smolnej - Floor Work - Bilety

AKTYWNE POPOŁUDNIE NA SMOLNEJ

Floor Work, warsztat dla osób 16+

prowadzenie: Bartosz Figurski

Aktywne Popołudnie na Smolnej to cykl krótkich serii lub pojedynczych warsztatów różnych form ruchowych i tanecznych. Zajęcia odbywają się w sobotnie popołudnia w sali tanecznej Domu Kultury Śródmieście przy Smolnej 9

Floor Work – trening świadomej pracy z ciałem. Jeden z podstawowych elementów tańca współczesnego. Ćwiczenia wykonywane są z wykorzystaniem kontaktu z podłogą. Floor Work to dowolność w kreowaniu ruchu, badanie możliwych sposobów przemieszczania się w przestrzeni – przyciągania, odpychania, czołgania, obracania, opadania, eksplorowanie poczucia ciężaru ciała, wpływu grawitacji i oddechu na jakość ruchu. Praca w parterze z własnym ciężarem ciała angażuje wszystkie partie mięśniowe. Zajęcia podnoszą kondycję fizyczną. Równomiernie wzmacniają całe ciało, poprawiają koordynację oraz pamięć ruchową.

Bartosz Figurski

Aktor, tancerz, choreograf. Ukończył Wydział Teatru Tańca w Bytomiu (Wydział Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie). Brał udział w spektaklach dyplomowych Wydziału, tj. „Hamlecie” wg Szekspira w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego i Jana Peszka (2010) oraz „Everything sleep’s awal” w choreografii Joe Altera (2010). Uzyskał dyplom tancerza zawodowego, przyznawany przez Związek Artystów Scen Polskich, oficjalnie honorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Od wielu lat związany z warszawską sceną taneczną. Grał i tańczył w spektaklach Teatru Tańca Zawirowania. W latach 1999–2013 był solistą w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie, wystąpił we flagowych musicalach tej sceny, m.in. „Crazy For You”, „Piotrusiu Panie”, „Grease”, „Kotach”, „Tańcu wampirów’, „Akademii Pana Kleksa”, „Deszczowej Piosence”. Współpracował z wybitnymi choreografami, tj. Danielem Abreu, Joe Alterem, Nigelem Charnock’iem (DV8), Emilem Wesołowskim, Ryanem Francois i innymi. Bierze udział w festiwalach tańca współczesnego w kraju i za granicą, występował m.in. w Wielkiej Brytanii, USA, Japonii, Chinach, Hiszpanii, Czechach i Rosji. Jest współtwórcą choreografii do serialu TV „Tancerze”.

Prowadzi zajęcia z tańca współczesnego i tańca jazzowego w Autorskiej Szkole Musicalowej Macieja Pawłowskiego i w Warsztatowej Akademii Musicalowej w Warszawie. Prowadzi także zajęcia z tańca współczesnego i tańca jazzowego oraz physical dance.

Cena jednych zajęć wynosi 20 PLN

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Aktywne Popołudnie na Smolnej - Floor Work

Brak recenzji

Polecane z kategorii inne