inne

Aktywne Popołudnie na Smolnej - Pilates Ring

inne

Aktywne Popołudnie na Smolnej - Pilates Ring

Aktywne Popołudnie na Smolnej - Pilates Ring - Bilety

Aktywne Popołudnie na Smolnej PILATES RING WARSZTAT

PROWADZENIE: Izabella Borkowska

Pilates jest niemal dla każdego – to uniwersalny zestaw ćwiczeń wzmacniający wszystkie mięśnie ciała, poprawiający posturę i budujący głęboki gorset mięśniowy.

Pilates może ćwiczyć większość z nas. To jeden z najbardziej otwartych i przyjaznych treningów. Polecany jest bez względu na wiek, kondycję i możliwości ciała. Podczas warsztatu bardzo ważna jest nauka prawidłowego oddychania i skupienie uwagi na integrowaniu własnego ciała i świadomości.

Do treningu można wykorzystać na przykład Pilates Ring, inaczej zwany obręczą do Pilates. Prosta w obsłudze obręcz posiada wiele zalet i jest kompletnym przyrządem, które pomoże Ci szybciej osiągnąć oczekiwane rezultaty. Duża liczba ćwiczeń, które można wykonywać z obręczą, zapobiega monotonii.

O zdrowotnym działaniu Pilatesu świadczy sama historia jego twórcy. Joseph Pilates, zanim opracował i zastosował te ćwiczenia, był chory między innymi na astmę i krzywicę.

Pilates jest idealnym treningiem dla osób tańczących. Służy nie tylko wzmacnianiu mięśni niezbędnych do tańca i poprawianiu kondycji, ale sprawdza się również jako forma rehabilitacji podczas kontuzji. Poprawia równowagę i sprawia, że stawy są elastyczniejsze, co wpływa na gibkość i zwinność tancerza.

W ćwiczeniach można odnaleźć spokój i relaks, zapomnieć o problemach dnia codziennego.

Warsztat dla osób 16+

Izabella Borkowska choreograf/instruktor tańca i techniki Pilates/pedagog

Ukończyła Wydział Tańca Państwowego Studium Kulturalno-Oświatowego we Wrocławiu (dyplom instruktor tańca jazzowego), a także kurs Zarządu Głównego TKKF i uzyskała tytuł Instruktora Rekreacji Ruchowej oraz w 2012 roku międzynarodowy kurs instruktora Pilates w Pilates School Body Balanced. Posiada również wiele certyfikatów międzynarodowych i krajowych warsztatów tanecznych. Uczestniczyła w ważnych warsztatach, festiwalach i konkursach tanecznych i teatralnych w Polsce i Europie. Jest autorem choreografii do ponad 60 spektakli muzycznych i tanecznych. Prowadzi krajowe i międzynarodowe warsztaty taneczne (m.in. Letnie Spotkania Artystyczne w Kutnie). Jest pomysłodawczynią i realizatorem Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych SPONTAN i konkursu SoloDuoTrio. Współpracowała z Teatrem Telewizji, Teatrem na Woli, Studiem Metro, Palladium Stage, Teatrem Muzycznym Roma, Teatrem Muzycznym Gawęda, Studiem Tanecznym AKCENT i Teatrem BAJ. Jej choreografie zostały wielokrotnie nagrodzone na ogólnopolskich i zagranicznych festiwalach i konkursach. Realizuje autorski projekt taneczny dla dorosłych ALL DANCE/HAPPY RELAX. Na stałe współpracuje z Darkiem Sikorskim. Prowadzi grupy i zajęcia w Domu Kultury Śródmieście i Ośrodku Działań Artystycznych Dorożkarnia.

www.izaborkowska.weebly.com;

https://www.facebook.com/Izabella-Borkowska-Choreograf-895572720476445/?ref=bookmarks

O cyklu „Aktywne popołudnie na Smolnej”
Aktywne Popołudnie na Smolnej to cykl krótkich serii lub pojedynczych warsztatów różnych form ruchowych i tanecznych. Zajęcia odbywają się w sobotnie popołudnia w sali tanecznej Domu Kultury Śródmieście przy Smolnej 9.

Cena jednych zajęć: 20 zł

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Aktywne Popołudnie na Smolnej - Pilates Ring

Profesjonalna instruktor pilates.

Polecane z kategorii inne