Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

inne

Anna Godowska i Sławomir Krawczyński - Portrety Choreograficzne

inne

Anna Godowska i Sławomir Krawczyński - Portrety Choreograficzne

Anna Godowska i Sławomir Krawczyński - Portrety Choreograficzne - inne
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Drogi Widzu! Przed zakupem prosimy o zapoznanie się z regulaminem sprzedaży oraz regulaminem udziału w wydarzeniach organizowanych przez Mazowiecki Instytut Kultury w okresie pandemii, a także wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia, które należy przekazać bileterowi w dniu wydarzenia. Materiały do pobrania: https://www.mik.waw.pl/bilety/

Godowska Anna – Choreografka, tancerka, pedagog tańca współczesnego. Taniec jest dla niej wyjątkową formą ekspresji ludzkiej duchowości, a jednocześnie sposobem na jej zgłębianie. W 2001 roku razem z reżyserem Sławomirem Krawczyńskim i kompozytorem Dominikiem Strycharskim założyła Teatr Bretoncaffe, gdzie pracowała jako choreograf i tancerka – w sumie dwanaście spektakli zrealizowanych w ciągu dziewięciu lat działalności oraz liczne prezentacje spektakli w Europie. Pierwszy spektakl teatru „Lustro” zdobył główną nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
Od 2005 roku wraz ze Sławomirem Krawczyńskim współpracują przy realizacji projektu badawczo-artystycznego Taniec Śniącego Ciała autorstwa Krawczyńskiego, inspirowanego metodologią Psychologii Zorientowanej na Proces Arnolda Mindella. Projekt ten realizowany jest przez Teatr Bretoncaffe we współpracy z Akademią Psychologii Zorientowanej na Proces w Warszawie i obejmuje zarówno pracę nad spektaklami, jak i warsztaty.
W swoich poszukiwaniach na polu tańca artystka przekracza traktowanie go jako zwykłej, fizycznej techniki pracy z ciałem. W obręb działalności artystycznej i edukacyjnej Godowska włącza inspiracje i elementy metod pochodzące z innych dziedzin, tj. psychologia, psychoterapia, praktyki duchowe. Taniec uznaje nie tylko wyjątkową formę ekspresji duchowości, ale również sposób na jej odkrywanie.

Sławomir Krawczyński reżyser teatralny, dramatopisarz, scenarzysta, badacz. Czterokrotny stypendysta MKiDN. Rezydent Centre national de la danse w Paryżu, Centrum Maison Folie w Mons, THEOREM Residency Project, programu VARP Funduszu Wyszehradzkiego. Wspólnie z Anną Godowską był liderem Teatru Bretoncaffe. Od 2004r. prowadzą prekursorski projekt badawczo-artystyczny Święto Snów, którego celem jest zastosowanie filozofii i metodologii psychologii zorientowanej na proces Mindell’a oraz psychologii analitycznej Junga w praktyce tańca i teatru. Laureat wielu nagród na festiwalach teatralnych w Polsce. W 2015 r. otrzymał nagrodę MKiDN za wkład w rozwój tańca współczesnego w Polsce. Od lat prezentuje projekty w ramach programów fundacji Ciało/Umysł. Ostatni to koprodukcja spektaklu „ Bataille i świt nowych dni”.Autor i realizator projektu badawczego grupy pt. Taniec śniącego ciała (od 2004), inspirowanego metodologią psychologii zorientowanej na proces (w skrócie: POP) Arnolda Mindella. Projekt ten odbywa się we współpracy z Akademią Psychologii Zorientowanej na Proces w Warszawie.

Jest laureatem wielu nagród na festiwalach teatralnych w Polsce oraz filmowych w Polsce i zagranicą. Inscenizacja debiutanckej sztuki Krawczyńskiego – a zarazem pierwszy spektakl teatru Bretoncaffe – Lustro. Byliśmy tam któregoś dnia, lecz zdążyliśmy zapomnieć otrzymała jedną z głównych nagród VIII Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej (2002).

Informacja o wieczorze od Artystów:
„Lecture and performance poświęcony naszej artystycznej podróży. Opowiemy o snach, o C.G. Jungu i jego kontynuatorach oraz o tym, jak z fascynacji światem snów wyrosła nasza metoda pracy. Pokażemy także, w jaki sposób każdy z pięciu zmysłów może nas poprowadzić do tańca. Tak naprawdę opowiemy o tym co bardzo stare, zapomniane, a przecież piękne i wspaniałe. Będzie filozoficznie, metafizycznie, teoretycznie z elementami pokazu video i oczywiście praktycznie.”

Mazowiecki Instytut Kultury jest beneficjentem Fundusz Wsparcia Kultury, pomocy finansowej polskiego rządu skierowanej do sektora kultury podczas pandemii COVID-19.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Anna Godowska i Sławomir Krawczyński - Portrety Choreograficzne

Brak recenzji

PROMOCJA DNIA

-25%

Kraków
14.10.2022 19:00

bilety od 80,00 zł

KUP BILET

Polecane z kategorii inne