inne

Apeksha Mundargi - recital tańca bharatanatyam „Divyanjali”

inne

Apeksha Mundargi - recital tańca bharatanatyam „Divyanjali”

Apeksha Mundargi - recital tańca bharatanatyam „Divyanjali” - Bilety

Apeksha Niranjan Mundargi jest tancerką bharatanatyam [czyt. bharatanatjam], klasycznego indyjskiego tańca z południa Indii. Występowała podczas wielu festiwali tanecznych w Indiach i zdobywała liczne nagrody na konkursach. Jest nauczycielką tańca bharatanatyam, a także aktorką w indyjskich filmach.

Chociaż jej imię i nazwisko nie brzmi po polsku, ma ona polskie korzenie. Jej babcia śp. Wanda Nowicka w trakcie II wojny światowej trafiła do obozu polskich uchodźców w Valivade. W Indiach wyszła za mąż, założyła rodzinę i tam żyła szczęśliwie przez wiele lat.

Apeksha Mundargi od zawsze marzyła o występie w Polsce i teraz jej marzenie się spełnia…

Występ na scenie w Sali Widowiskowej w Zielonkach-Parceli organizuje Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu oraz Polskie Stowarzyszenie Carrom we współpracy z Domem Kultury Stare Babice. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Ambasada Indii w Polsce oraz Indyjsko-Polska Izba Gospodarcza.

Apeksha Mundargi wystąpi z recitalem tańca bharatanatyam pt. Divyanjali [czyt. Diwjandźali] co dosłownie oznacza „Ofiara dla boskich istot”. Za pomocą wyjątkowego języka gestów rąk, mimiki twarzy i ruchu ciała charakterystycznego dla tej techniki tanecznej, opowie historie zaczerpnięte z hinduskiej mitologii. Bharatanatyam wywodzi się z dawnych tańców wykonywanych w świątyniach hinduskich przez specjalnie do tego poświęcone tancerki. Ich taniec był wówczas formą ofiary dla bóstw. Obecnie bharatanatyam jest wyrafinowaną sztuką scenicznego przekazu artystycznego i jedną z najbardziej popularnych technik klasycznego tańca indyjskiego na całym świecie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Apeksha Mundargi - recital tańca bharatanatyam „Divyanjali”

Piękny pokaz klasycznego tańca indyjskiego
Bardzo ciekawy występ.

Polecane z kategorii inne