Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

inne

Apeksha Mundargi – DEVI recital tańca bharatanatyam

inne

Apeksha Mundargi – DEVI recital tańca bharatanatyam

Apeksha Mundargi – DEVI recital tańca bharatanatyam - inne
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Serdecznie zapraszamy na niezwykły recital klasycznego tańca indyjskiego bharatanatyam [czyt. bharatanatjam], w wykonaniu wspaniałej indyjskiej artystki Apekshy Mundargi.

Apeksha występowała podczas wielu festiwali tanecznych w Indiach i zdobywała liczne nagrody na konkursach. Jest nauczycielką tańca bharatanatyam, a także aktorką w indyjskich filmach. Po raz pierwszy na scenie Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice wystąpiła w maju 2019 roku i wówczas zachwyciła widownie sztuką, którą wykonuje.

Chociaż jej imię i nazwisko nie brzmi po polsku, ma ona polskie korzenie. Jej babcia śp. Wanda Nowicka w trakcie II wojny światowej trafiła do obozu polskich uchodźców w Valivade. W Indiach wyszła za mąż, założyła rodzinę i tam żyła szczęśliwie przez wiele lat.

Występ na scenie w Sali Widowiskowej w Zielonkach-Parceli organizuje Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu oraz Polskie Stowarzyszenie Carrom we współpracy z Domem Kultury Stare Babice, Fundacją Poland House oraz Misją Kampinos. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Ambasada Indii w Polsce.

Apeksha Mundargi wystąpi z recitalem tańca bharatanatyam pt. DEVI[czyt. dewi] co dosłownie oznacza „bogini”. Za pomocą wyjątkowego języka gestów rąk, mimiki twarzy i ruchu ciała charakterystycznego dla tej techniki tanecznej, opowie historie zaczerpnięte z hinduskiej mitologii. Bharatanatyam wywodzi się z dawnych tańców wykonywanych w świątyniach hinduskich przez specjalnie do tego poświęcone tancerki. Ich taniec był wówczas formą ofiary dla bóstw. Obecnie bharatanatyam jest wyrafinowaną sztuką scenicznego przekazu artystycznego i jedną z najbardziej popularnych technik klasycznego tańca indyjskiego na całym świecie.

Bezpłatne bilety będą dostępne od poniedziałku 13 czerwca od godz. 12.00 online: https://iframe320.biletyna.pl/ lub w kasie Domu Kultury.

Zapraszamy!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Apeksha Mundargi – DEVI recital tańca bharatanatyam

Rewelacja. Niesamowicie zdolna artystka.
Justyna 25.06.2022 07:26
Cudowny i klimatyczny występ.
Marta B. 24.06.2022 16:48
Bardzo ciekawy występ. Polecam.
Nikascie 24.06.2022 13:04
Występ w porządku. Na szczególną pochwałę zasługuje obsługa DK - zadbali o wprowadzenie nas w klimat. Ubrane pięknie w indyjskie suknie, bose panie bileterki, prowadzące... urzekło mnie to bardziej niż sam występ :) Sam występ też piękny, zwłaszcza ekspresja tancerki.
Paulina 24.06.2022 11:01
Piękny pokaz klasycznego tańca indyjskiego
Sarmar 23.05.2019 15:36
Apeksha Mundargi – DEVI recital tańca bharatanatyam
Zielonki-Parcela, 17.05.2019
Sala widowiskowa Domu Kultury St Babice
Bardzo ciekawy występ.
Maria 19.05.2019 08:23
Apeksha Mundargi – DEVI recital tańca bharatanatyam
Zielonki-Parcela, 17.05.2019
Sala widowiskowa Domu Kultury St Babice

Polecane z kategorii inne