inne

Baśnie Ludów Ziemii

inne

Baśnie Ludów Ziemii

Baśnie Ludów Ziemii - Bilety

Moda na Mazowsze zaprasza na magiczny wieczór z Wędrowną Bajarką, podczas którego będzie można wysłuchać „Baśni Ludów Ziemi” w interpretacji Magdy Polkowskiej. Spotkanie odbędzie się 26 kwietnia w sali widowiskowej Mazowieckiego Instytutu Kultury przy ul. Elektoralnej 12 w Warszawie.

Opowiadanie historii to sztuka wszystkich ludów ziemi. Jest prostą i piękną formą opartą w dużej mierze na improwizacji i na wyobraźni słuchaczy. Podczas opowiadania łączą się narracja, cisza, śpiew i dźwięki tradycyjnych instrumentów oraz odgłosy natury.

Magda Polkowska, zanim została Wędrowną Bajarką, uczyła się sztuki opowiadania m.in. od Indian plemienia Lakota w Południowej Dakocie, od mieszkańców Meksyku, Kazachstanu i stepów południowej Syberii, a wcześniej gromadziła wiedzę i doświadczenia podczas studiów na wydziale antropologii i ekologii w New Jersey i Kalifornii. W Polskim Radiu New York 910 AM zrealizowała słuchowisko „Baśnie Pieśni Ludów Ziemi”.

Fragmentów nagrań muzycznych zainspirowanych słuchowiskiem można posłuchać na stronie internetowej „Baśni Ludów Ziemi”. Tam również, a także na profilu Baśni na Facebooku, można znaleźć więcej informacji o całym projekcie:

http://basnieludowziemi.wix.com/basnieludowziemi

https://www.facebook.com/BasnieLudowZiemi

Wieczór z Wędrowną Bajarką w Mazowieckim Instytucie Kultury rozpocznie się o godz. 19.00. Bilety – 15 zł.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Baśnie Ludów Ziemii

Brak recenzji

Polecane z kategorii inne